Kalifornský gigant sa potýkal s útočníkmi už v minulosti. Najnovší prípad útoku na túto spoločnosť má však na svedomí mladý teenager, ktorému sa podaril husársky kúsok. Mladík z Austrálie teraz čelí obvineniam súdu z kybernetického útoku na servery Apple, keď z nich ukradol desiatky gigabajtov súborov.

Mnoho technologických nadšencov túži pracovať v Apple a byť v styku s jeho najnovšími zariadeniami. Podľa právnika obvinený teenager taktiež obdivoval túto spoločnosť a chcel sa stať jej zamestnancom. Svoj „sen“ si istým spôsobom splnil a dostal sa do kontaktu s Apple, no miesto poctivej pracovnej zmluvy neoprávnene získal dáta z jeho serverov.

Teenager začal kariéru hackera útokom na Apple

Austrálčan mal podľa všetkého vyvinúť zadné vrátka, vďaka ktorým prelomil ochranu a dostal sa k 90 GB dát. Všetko si pritom skladoval vo svojom počítači, kde sa nachádzali aj inštrukcie, ktoré pri útoku využíval. Jeho počin bol odhalený až rodičmi, ktorí objavili ukradnuté súbory a ďalšie dáta uložené v trefne pomenovanom priečinku „hacky hack hack“. Po tomto zistení sa prípadu ujala austrálska polícia, ktorá mladíkovi zhabala 2 notebooky, smartfón a pevné disky.

Nenechaj si ujsť 
Apple zúri. Na internet sa dostali videonávody, ako opraviť iPhony, iPady či MacBooky

Mladý útočník sa mal pritom spoliehať na špeciálny softvér, ktorý mu pomohol dostať sa do serverov Apple. Zatiaľ nie je jasné ako tento nástroj fungoval. Teenagera uznali vinným a súd bude o jeho osude rozhodovať už o pár týždňov. K celej situácii sa pritom môže časom vyjadriť aj Apple, ktorý by mal tiež odhaliť, akým spôsobom sa mladíkovi podarilo dostať do jeho „zabezpečených“ serverov.

Najnovší útok ohrozil dodávky nového procesora

Tento prípad však nie je prvým, kedy bol tento technologický gigant vystavený podobnej situácii. Ešte v minulom roku sa spoločnosti vyhrážali tureckí hackeri, ktorí mali mať prístup k miliónom účtov na iCloud. Jedným z najnovších prípadov kybernetického útoku je však napadnutie výrobcu procesorov pre iPhony. Útočníci si na mušku vzali jeho výrobnú linku, čím výrazne ovplyvnili plynulosť výroby nového čipu a spôsobili nemalé finančné škody.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP