Poškodenie niektorého zo zariadení Apple nikdy nevyšlo lacno a zákazník si za opravy vždy poriadne priplatil. Samotný proces opravovania poškodených súčastí bol však dlhodobým tajomstvom, teda až doteraz. Tajné interné videá s postupmi pri opravách Apple zariadení sa dostali na internet, s čím spoločnosť rozhodne nebude spokojná.

Každá akcia vyvoláva reakciu a rovnako tomu bolo aj teraz. Na YouTube kanáli Eleven videos sa znenazdania objavili utajované videonávody od Apple, ktoré poukazujú na rôzne druhy opráv jeho produktov. Tieto zábery však mali ostať utajené, no napriek tomu unikli na internet.

Videá odhaľujú proces opráv Apple zariadení

V čase písania tohto článku už boli videozáznamy, spolu s vyššie spomínaním kanálom, zmazané, no zopár šikovných jedincov ich z YouTube predsa len stiahlo. Všetkých 9 videí sa teraz objavilo aj v diskusii na známom fóre Reddit, kde jeden z používateľov zdieľal odkazy s videami. Samotný Apple sa k tejto situácii zatiaľ nevyjadril, no všetky videonávody vyzerajú byť skutočne z jeho produkcie.

Zmazanie záznamov a kanálu, kde boli videá nahraté, je len ďalším možným dôkazom toho, že spoločnosť nechcela, aby sa tieto návody šírili ďalej. Už v úvode každého videa sa objavuje pravé logo Apple, ktoré nasvedčuje autenticite týchto záberov.

Nenechaj si ujsť
Nelichotivé správy pre Apple. Podľa analytikov míňa málo peňazí na výskum a vývoj

Spoločnosti by sa rozhodne nepáčilo, pokiaľ by si s týmito videami začali zákazníci svoje iPhony, MacBooky a počítače iMac opravovať sami. Servisné strediská by tak prišli o nemalé peniaze. Pre veľký počet videí pridávame zoznam s odkazmi.

Uniknuté videá s opravami Apple zariadení:

Snaha udržať tajomstvo opráv zariadení je tak pre spoločnosť odteraz zrejme márna. Videá už unikli do vôd internetu, no napriek tomu sú z mnohých zdrojov neustále odstraňované. Nám sa však podarilo nájsť ich celú zbierku, aby si každý mohol pozrieť ako vyzerá proces rôznych opráv iPhonu X, MacBooku, či počítača iMac.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom