V týchto dňoch prebieha obrovský hackerský útok na Apple, ktorý zainteresoval milióny potenciálne zneužiteľných účtov. Ak by hackeri pristúpili k tomuto vážnemu kroku, dokázali by tak vymazať nespočet iPhonov po celom svete. Možno aj ten tvoj! 

Táto skupina útočníkov má prezývku „Turecká kriminálna rodina“, avšak od giganta z Cupertina žiadajú vskutku smiešne výkupné vzhľadom k vážnosti situácie a prostriedkom, ktorými disponuje. Ako odmenu teda požadujú 75 000 dolárov v Bitcoinoch alebo Ethereumoch (ďalšia kryptomena), alebo poukážku v hodnote 100 000 dolárov do iTunes. Po splnení týchto podmienok sa kriminálnici prestanú Apple vyhrážať.

zdroj fotografie: Pexels

Ako dôkaz, že to títo „páni“ myslia naozaj vážne, nahrali dokonca na YouTube video, v ktorom sa prihlasujú do úplne neznámeho konta a mali zapnuté vzdialené vymazanie zariadenia. Po vyjednávaní bezpečnostného tímu sa taktiež zistilo, teda presnejšie tieto údaje ponúkla sama hackerská skupina, že majú prístup k viac ako 300 miliónom účtom. Podľa ďalších zistení však môže byť ohrozených až 559 miliónov účtov.

Nenechaj si ujsť
Apple len dnes spravil zásadný krok, ktorý ostatní výrobcovia spravili už dávno

Samozrejme, aj v tomto prípade platí, že musíš svoj účet čo najviac zabezpečiť. Odporúča sa teda, aby si posilnil heslo, pristúpil k dvojfaktorovej autentifikácii a v neposlednom rade sa vyvaroval nebezpečným spamom či potenciálne nežiadanému obsahu. K útoku má prísť už 7. apríla, pričom podľa informácií môže byť za hodinu odstránených až 38 miliónov účtov! Áno, čítaš správne, za jedinú hodinu. Ak si si teda doteraz nelámal príliš hlavu nad bezpečnosťou svojho účtu, teraz by si tak rozhodne mal učiniť, a to čo najskôr.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom