Tim Cook, vedúca postava spoločnosti Apple na aktuálnej návšteve Nemecka viedol veľmi zaujímavý rozhovor s redakciou Stern, kde padali aj otázky ohľadom cien produktov a služieb Apple. Cook si stojí za tým, že spoločnosť sa snaží tlačiť ceny čo najnižšie, ako to len ide, píše portál GizmoChina.

Apple zariadenia neboli nikdy lacnou záležitosťou, dokonca aj najlacnejšie modely iPhonov sa v súčasnosti cenovo rovnajú vlajkovým lodiam iných výrobcov. Tim Cook, CEO Apple, je však toho názoru, že ceny sú v absolútnom poriadku. Dokonca v rozhovore vyzdvihol cenovku nového iPhonu 11, ktorý stojí v Európe približne 800 €, čo je o 50 € menej, ako bola uvádzacia cena minuloročného modelu iPhonu XR.

„Stále sa snažíme držať ceny našich zariadení tak nízko, ako to len ide a aj preto sa nám tento rok podarilo znížiť cenovky nových iPhonov“, povedal Cook v rozhovore. Portál BGR píše, že padla reč aj o streamovacej službe Apple TV+. Áno, musíme uznať, cena predplatného je naozaj nízka, v Európe ťa mesačne vyjde na 5 €, čo je oproti konkurenčným službám smiešna suma. Otázkou ale zostáva, či sa na konkurenciu budú doťahovať aj kvalitou obsahu.

Napríklad, základný balík služby Netflix stojí u nás 8 € mesačne a neponúka ani prehrávanie videa v HD. Na druhú stranu, Netflix zatiaľ po obsahovej stránke nemá konkurenciu, a preto sú ľudia ochotní platiť za túto službu. Tim Cook si je však istý, že Netflix po príchode Apple TV+ nebude upravovať ceny, ani kvalitu prehrávania v jednotlivých balíkoch. CEO Applu je názoru, že ľudia si bez problémov zaplatia aj viac streamovacích služieb, nakoľko chcú mať čo najširšiu ponuku obsahu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom