V septembri minulého roka Apple predstavil iPhone 7, ktorý, ako dobre vieš, neobsahuje 3,5 mm jack. Spolu s ním tak spoločnosť uviedla na trh aj bezdrôtové slúchadlá AirPods, ktoré však neboli jediné. V tom období sa totiž objavili aj slúchadlá BeatsX, no ich oficiálnu distribúciu výrobca z neznámych dôvodov odložil až o niekoľko mesiacov. Teraz však prichádza „deň D“, kedy si budú môcť zákazníci nové slúchadlá kúpiť.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Apple sa k niekoľkomesačnému omeškaniu so slúchadlami BeatsX nevyjadril, no podľa posledných správ sa majú dostať do predaja na americkom trhu už 10. februára. Slúchadlá využívajú rovnakú technológiu ako Apple AirPods. Vo svojom vnútri totižto obsahujú čip Apple W1, ktorý zabezpečuje bezdrôtovú konektivitu a rýchlejšie spárovanie so zariadeniami s operačným systémom iOS. Na pripojenie k zariadeniu využívajú Bluetooth pripojenie 1. triedy. To sa nachádza mimo čipu W1, čo má zabezpečiť stabilnejšie pripojenie na väčšie vzdialenosti. Takýto spôsob pripojenia sa výrobcovi osvedčil aj pri bezdrôtových slúchadlách Beats Solo 3.

zdroj fotografie: Business Insider 

Nenechaj si ujsť
Apple posilnilo produkciu bezdrôtových slúchadiel AirPods, aby stíhalo zasýtiť dopyt

BeatsX sú medzi sebou prepojené káblom, ktorý si používateľ umiestni na zátylok. Bohužiaľ, nie sú odolné voči potu, čo z nich nerobí vhodného adepta pre športovcov. Ak pominieme tento nedostatok, tak táto novinka dokáže mnoho užitočných vecí. S ich pomocou môže používateľ bez problémov telefonovať či komunikovať s digitálnym asistentom Siri. Ich konštrukcia obsahuje aj ovládanie hlasitosti a nesmie chýbať ani prepínanie skladieb.


zdroj fotografie: Business Insider

Niekomu sa môže konštrukcia nových slúchadiel BeatsX zdať trocha podivná, no rozhodne prináša svoje výhody. Okrem malej hmotnosti je tu aj väčšia vstavaná batéria v porovnaní so slúchadlami AirPods. Zatiaľ čo tie vydržia na jedno nabite zhruba 5 hodín, BeatsX si poradia s prehrávaním skladieb až počas 8 hodín. Táto šikovná novinka bude o pár eur lacnejšia ako spomínané slúchadlá AirPods. S cenovkou 140 € sa už o pár dní dostanú nové BeatsX do predajní Apple a pobočiek predajcov tretích strán. Dostupné budú hneď v niekoľkých farebných verziách, a to v bielej, sivej, modrej a čiernej farbe.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
100%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]