Ak často absolvuješ dlhé lety, pri ktorých veľmi rýchlo prekonáš niekoľko časových pásiem, tak si sa určite stretol s javom zvaným jet lag. Ten nastáva vtedy, ak sa naruší biorytmus osoby. Spravidla pritom stačí prekonať už len tri časové pásma. Choroba sa prejavuje bolesťami hlavy, únavou a poruchami spánku a trvá do doby, než sa telo prispôsobí novému prostrediu. 

Neexistuje presné opísanie priebehu, nakoľko každá osoba na túto zmenu reaguje inak. Aj preto prišla na trh nová aplikácia Timeshifter, ktorá pomáha ľuďom pripraviť sa na toto obdobie čo najlepšie. Či už ideš na dovolenku alebo služobnú cestu, táto aplikácia sľubuje veľmi dobrú reakciu na jet lag.

Využíva k tomu vedu a špeciálne algoritmy, podľa ktorých sa riadia aj astronauti či piloty F1, ktorí neustále cestujú po celom svete a záťaž na ich organizmus je enormná – približuje portál Czechcrunch.

Nebude zadarmo

Aplikácia na správne fungovanie vyžaduje niekoľko základných informácii o používateľovi, predovšetkým jeho spánkové cykly a návyky, ako aj príjem kofeínu počas dňa. Následne aplikácia vypočíta presný postup k tomu, aby bolo zvládnutie jet lagu čo najlepšie.

V rámci toho ti pripraví plán bdelosti, spánku či príjmu kofeínu na základe toho, do akej krajiny cestuješ a aký je v nej časový posun. Ako ďalej dodáva český portál, príprava môže trvať už od dvoch týždňoch a platí čím skôr, tak tým lepšie.

Timeshifter – The Jet Lag App

Travel is part of your life. Jet lag doesn't need to be. #jetlagishistory

Gepostet von Timeshifter – The Jet Lag App am Samstag, 20. Juli 2019

Problémom tejto aplikácie však môže byť cena. Kto často cestuje, tak preňho nebude problém zaplatiť 10 dolárov za jeden plán, prípadne si zaplatiť ročné členstvo s neobmedzeným počtom plánov, ktoré osobu vyjde na 24,99 dolárov.

Tvorcovia aplikácie navyše spolupracujú s United Airlines a členovia ich Mileage Plus klubu majú dva programy úplne zdarma – píše Saipan Tribune.

Ide tak o pomerne významný benefit pre klientov, ktorí aj práve vďaka tomu môžu uprednostniť danú leteckú spoločnosť pred inou.

Vývojári aplikácie navyše plánuje osloviť aj ďalšie letecké spoločnosti a vybrané hotely, ktoré by s nimi spolupracovali a danú možnosť využitia aplikácie mohli ponúkať svojím klientom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom