Policajný zbor Slovenskej republiky (PZ SR) spustil v máji novú aplikáciu pre iOS a Android, ktorá je momentálne dostupná výhradne len v Trenčianskom kraji. Tamojšie krajské riaditeľstvo zaznamenalo v uplynulých dňoch jej prvé ostré použitie, informovala stránka PZ SR v Trenčianskom kraji na svojom Facebooku.

Čoskoro aj v ďalších krajoch

Koncom mája sme informovali o novej aplikácii Policajného zboru Slovenskej republiky s názvom POMÁHAM CHRÁNIŤ, ktorú PZ SR vtedy spustilo v prvej fáze v rámci Trenčianskeho kraja a je určená osobám, ktoré sa stanú obeťami domáceho násilia.

Krajské riaditeľstvo PZ v Trenčíne teraz zaznamenalo jej prvé ostré použitie, ktoré sa zaobišlo bez akýchkoľvek problémov. Žiadateľku o pomoc cez aplikáciu sa policajtom vďaka dôsledne vyplnenému registračnému formuláru podarilo rýchlo lokalizovať, avšak krajské riaditeľstvo PZ neuviedlo pre citlivosť prípadu žiadne ďalšie podrobnosti.

Prvé ostré použitie aplikácie

POLICAJNÁ MOBILNÁ APLIKÁCIA MÁ ZA SEBOU PRVÉ OSTRÉ POUŽITIE Policajný zbor spustil v máji 2020 prvú verziu mobilnej aplikácie POMÁHAM CHRÁNIŤ, ktorá je momentálne dostupná v rámci Trenčianskeho samosprávneho kraja. Krajské riaditeľstvo PZ v Trenčíne zaznamenalo v uplynulých dňoch jej prvé ostré použitie. Žiadateľka o pomoc mala exaktne vyplnený registračný formulár, čo u rýchlilo jej lokalizáciu a následný osobný kontakt s hliadkou. Situácia na mieste bola riadne preverená, pričom pre citlivosť prípadu nie je možné uviesť ďalšie podrobnosti. Sme radi, že prvá ostrá skúška aplikácie sa zaobišla bez akýchkoľvek problémov. Aplikácia bude čoskoro rozšírená do Nitrianskeho kraja a postupne do konca kalendárneho roka do ďalších krajov. Taktiež sa jej súčasťou stanú ďalšie rizikové situácie, v ktorých bude môcť byť využitá. APLIKÁCIU SI MÔŽETE STIAHNUŤ BEZPLATNE:- V GOOGLE PLAY STORE: https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.policia.pomahamchranit&gl=SK- V APP STORE: https://apps.apple.com/sk/app/pom%C3%A1ham-chr%C3%A1ni%C5%A5/id1512259454?l=sk

Gepostet von Polícia SR – Trenčiansky kraj am Dienstag, 14. Juli 2020

Polícia v príspevku tiež oznámila, že aplikácia POMÁHAM CHRÁNIŤ bude čoskoro rozšírená aj do Nitrianskeho kraja a do konca tohto roka by mala byť dostupná aj vo všetkých ostatných samosprávach. V budúcnosti tiež plánuje pridať do možností využitia aplikácie ďalšie rizikové situácie.

PZ SR si od novinky sľubuje predovšetkým bezpečnejšiu formu ohlasovania trestných činov, nakoľko pri niektorých prípadoch môže vytočenie núdzového čísla 158 znamenať zvýšené nebezpečenstvo zo strany útočníka/páchateľa.

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / App Store

Aplikácia POMÁHAM CHRÁNIŤ je dostupná na obchode Google Play a App Store, pričom po stiahnutí vyžaduje od používateľa registráciu s uvedením presných údajov, vďaka ktorým ťa polícia v prípade potreby vie okamžite lokalizovať. Pri privolávaní pomoci je tiež potrebné aplikácii povoliť zdieľanie polohy.

Prečítaj si tiež
Prelomovú aplikáciu HAKA, ktorá odhalí kradnuté autá v reálnom čase, čaká kľúčový test. Spustia ju krátko na to

Zneužívanie aplikácie je však trestné rovnako ako zneužitie telefónnych čísiel polície. Aj preto je v nej k dispozícii skúšobný režim, v ktorom môžeš kliknúť kdekoľvek a polícia o tom správu nedostane. V ostrej verzii je tiež možné podanú žiadosť o pomoc odvolať, no aj takéto prípady sú preverované.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom