Aplikáciu Your Phone od Microsoftu, ktorá slúži na prepojenie smartfónu s počítačom, momentálne nevyužíva až toľko ľudí, ako by zrejme spoločnosť chcela. To by sa však po pridaní nových funkcií mohlo výraznejšie zmeniť, informuje WindowsLatest.

V súčasnosti sú funkcie aplikácie Your Phone veľmi obmedzené. Okrem možnosti prezerať fotografie a správy, ktoré sú dostupné pre Android aj iOS používateľov, dokáže menšia skupina majiteľov vybraných Android smartfónov z počítača pomocou aplikácie Your Phone uskutočňovať hovory alebo zdielať obrazovku.

Tieto obmedzené možnosti by však už čoskoro mohli byť minulosťou. Ako informoval aj portál TheWinCentral, najväčšou novinkou, ktorá pribudne, predstavuje funkcia „obraz-v-obraze“.

Bude špeciálne určená pre konverzácie v aplikácii Your Phone a po kliknutí na tlačidlo obraz-v-obraze sa zo správ v aplikácii stane samostatné okno, ktoré si bude môcť používateľ ľubovoľne rozmiestňovať po obrazovke či meniť jeho veľkosť.

Do okna správ taktiež pribudne možnosť zavolať účastníkovi textovej konverzácie. Taktiež sem pribudne tlačidlo na kopírovanie, no zatiaľ nevieme, či pomocou neho bude možné skopírovať celú načítanú konverzáciu alebo iba jednotlivé správy.

Okrem týchto noviniek by do aplikácie Your Phone mala pribudnúť ešte jedna pomerne zaujímavá funkcia, ktorou je kopírovanie textu z obrázkov, ktoré používateľovi prídu ako MMS správy. O tejto možnosti informoval jeden z vývojárov na svojom Twitteri. Pre kopírovanie textu z obrázka stačí jednoducho kliknúť na MMS pravým tlačidlom a zvoliť možnosť „kopírovať text z obrázka“. Takto skopírovaný text je následne možné vložiť kamkoľvek.

Kedy sa však tieto novinky dostanú aj pre používateľov mimo Insider programu, je otázne. Testeri z Insider programu by sa ich mohli dočkať v priebehu jedného až dvoch mesiacov, ostatní zrejme až koncom roka pri veľkej jesennej aktualizácii Windows 10.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom