Žena z britského Lancasteru utrpela poranenie hlavy a skončila v bezvedomí vo vlastnom dome. Život jej však zachránila skvelá výdrž batérie jej nového Huawei Y6 2019, ktorý vymenila za iPhone 6 len pár dní pred incidentom, píše Android Authority.

Výdrž batérie prekvapila

Ako informoval britský The Sun, 42-ročná Beth McDermottová z Lancasteru utrpela po páde zo schodov poranenie hlavy a ostala údajne takmer 3 dni v bezvedomí.

Keď sa prebudila, nedokázala pohnúť nohami, pretože trpela syndrómom zvaným rabdomyolýza, ktorý vedie k rýchlemu úpadku kostrových svalov. Dokázala však siahnuť po svojom novom Huawei Y6 2019, ktorého batéria bola stále na úrovni 50 %, a zavolala záchrannú službu.

Pre zaujímavosť, Huawei Y6 2019 disponuje batériou s kapacitou 3020 mAh, a počas decembra minulého roka sa dokonca umiestnil v rebríčku najpredávanejších smartfónov u slovenských operátorov.

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / Youtube / Argus World

„Čakala som, že ten telefón bude vybitý úplne, ale stále mal 50 % batérie. Keby ho nebolo, nebola by som pravdepodobne teraz nažive.“, uviedla McDermottová. Na lacný Huawei Y6 pritom prešla len pár dní pred incidentom, keď ho vymenila za starší iPhone 6. Hlavným dôvodom bola práve jeho slabá výdrž batérie, pričom nabíjať ho údajne musela až štyrikrát denne.

Paradoxom je, že Apple momentálne čelí pokute vo výške až 500 miliónov dolárov, pričom dôvodom je zámerné spomalovanie starších zariadení, ktoré spoločnosť odôvodňovala znižujúcou sa kapacitou starších batérií.

Ak bude návrh schválený, spoločnosť zaplatí každému dotknutému vlastníkovi v USA približne 25 dolárov, pričom táto suma môže stúpnuť alebo klesnúť podľa toho, koľko vlastníkov podá návrh. Celková suma sa tak môže pohybovať od 310 až do spomínaných 500 miliónov dolárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom