Zákazníci niektorých slovenských bánk majú dôvod na radosť. Po rokoch totiž konečne budú môcť platiť smartfónom. 

Platby smartfónmi cez technológiu NFC existujú už pomerne dlhú dobu, no nie každý ich môže využívať. Nie každá banka má totiž vyvinutú svoju vlastnú službu na takéto platby. Zo slovenských bánk ju má iba Tatra Banka (MobilePay) a VÚB Banka (Wave 2 Pay).

Čoskoro už aj Android Pay

Spustenie služby Android Pay na Slovensku by znamenalo, že by mobilmi mohli začať platiť aj zákazníci ostatných bánk, ktoré prejavia záujem o spoluprácu. S určitosťou chce Android Pay podporovať OTP Banka, mBank, Fio Banka a VÚB Banka. ČSOB a Poštová banka vraj aktivity Android Pay na Slovensku „sledujú“ a UniCredit Bank, Slovenská sporiteľňa, Tatra Banka a Prima Banka sa zatiaľ vôbec nevyjadrili. Budúcnosť ale vyzerá sľubne a platby smartfónmi by na Slovensku mohli byť omnoho populárnejšie.

Vraj budúci rok

Presný termín spustenia NFC platieb cez Android Pay zatiaľ neupresnila žiadna banka, no poznáme aspoň približný časový horizont. Najčastejšie totiž banky uvádzajú prvý štvrťrok 2018 a OTP Banka to chce stihnúť dokonca už do prvého štvrťroka 2018. Samotný Google sa síce zatiaľ k situácii nevyjadril, ale jedno je isté. Budúcnosť NFC platieb na Slovensku konečne začína vyzerať lepšie a možno už budúci rok budeme vidieť prikladanie smartfónov k platobným terminálom čoraz častejšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom