Na vydanie finálnej verzie systému Android O už pravdepodobne nebudeme dlho čakať. Beta testovanie sa totiž chýli ku koncu, väčšina nedostatkov je vyladená a začína sa posledná fáza testovania.

Google vydal novú verziu pripravovaného Androidu O, ktorú označil ako Developer Preview 4. Takéto označenie sa zvyčajne používa tesne pred vydaním finálnej verzie, takže nový Android je už skutočne za rohom.

Vylepšenia dostanú najmä notifikácie

Google tentokrát prinesie menší počet vylepšení, ktoré ale budú celkom užitočné. Sú medzi nimi napríklad notifikačné kanály — združovanie notifikácií do skupín, bodky na ikonách aplikácií informujúce o notifikáciách, zjednodušené nastavenia a rôzne iné. Google okrem toho sľubuje aj vylepšený zvuk cez Bluetooth pre svoje Pixel a Nexus zariadenia. Vývojári už môžu začať pripravovať svoje aplikácie pre príchod Androidu 8.0, ktorého názov zatiaľ nie je známy. Najčastejšie spomínaný neoficiálny názov je však Oreo.

Google Pixel 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Android Ozdroj fotografie: Google

Nenechaj si ujsť
Video: Android O konečne prinesie funkcie, na ktoré sme tak dlho čakali
Takmer finálny Android O dostupný na stiahnutie

Je samozrejmé, že názov bude začínať na O, ale internetový gigant nás stále naťahuje a z používateľov beta verzií si robí srandu. V najnovšom „easter eggu“ sa totiž po poklepaní na verziu Androidu zobrazí chobotnica (anglicky octopus). Aktualizáciu si už môžu nainštalovať majitelia zariadení Pixel C, Pixel, Pixel XL, Nexus 5X, Nexus 6P a Nexus Player. Stiahnutie najnovšej verzie Androidu O je možné na tejto stránke. Finálna verzia nového Androidu zrejme vyjde už v priebehu augusta, kedy sa o aktualizácie svojich zariadení začnú starať aj ostatní výrobcovia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom