Nová verzia Android Auto je tu a pozorní používatelia si ihneď všimli niekoľko menších, no stále veľmi očakávaných noviniek a vylepšení. Ako upozornil portál AndroidPolice, tou najvýznamnejšou je podpora tapiet, aj keď zatiaľ nie úplne taká, akú používatelia žiadali.

Pred dvomi dňami zavítala na Google Play aktualizácia, ktorá priniesla Android Auto 6.0. Nakoľko Google zabudol aktualizovať zoznam zmien a noviniek, ktoré s novou verziou prišli, používatelia ich museli vypátrať sami, píše AutoEvolution.

Tou najzaujímavejšou novinkou je zrejme možnosť prispôsobiť si pozadie systému. Celkovo je k dispozícii až 12 nových pozadí, no táto funkcia zatiaľ sprístupnená nie je. V zdrojovom kóde aplikácie sa však informácie o nových pozadiach a možnostiach ich nastavenia našli.

Nie je to úplne to, čo používatelia žiadali, no môžeme to brať ako prvý krok k úplne slobodnej možnosti výberu pozadia pre Android Auto, napríklad aj z galérie fotografií.

Ako píše portál TheNextWeb, medzi ďalšie novinky patria vylepšené možnosti asistenta Google, pribudne tiež možnosť pridávať vlastné hlasové príkazy a navoliť im vykonanie určitej akcie. Už dávnejšie sa vývojári pohrávali aj s funkciu „Rutiny“, ktorá po vykonaní určitej akcie vykoná aj ďalšie operácie, ktoré bežne používateľ v danej situácií robí. Zatiaľ sme však nenašli informácie o tom, že by boli Rutiny súčasťou novej verzie.

Samozrejmosťou je aj oprava množstva bugov a chýb, ako napríklad vypínanie tmavého režimu na smartfónoch so systémom Android 10, náhodné zastavenia aplikácie Spotify, nepokračovanie v prehrávaní hudby po ukončení hovoru či odpojenie telefónu od systému po tom, čo sa batéria nabije doplna.

Noviniek je teda niekoľko, no používatelia zrejme čakali viac, najmä keď sa nejedná iba o nejakú malú aktualizáciu, ktorá by navýšila číslo verzie za bodkou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom