Po mnohých špekuláciách nadišiel deň, kedy sa svet konečne dočkal oficiálneho predstavenia nového Androidu. Presnejšie nejde o úplne nové predstavenie, ale o odhalenie oficiálneho názvu.

Tradícia v pomenovaní podľa sladkostí pokračuje aj naďalej a verzia 8.0 tak dostala meno po známej sušienke Oreo, ktorú určite veľmi dobre poznáme aj z pultov našich predajní.

Ďalšia sladkosť nesklamala

Celkovo vyzerá maskot vskutku originálne a rozhodne mu nie je čo vytknúť po stránke nápaditosti. Jednoducho Google vie, ako zaujať svojích fanúšikov. O Androide O, respektíve Oreo sme už vedeli, čo presne prinesie a akými inováciami softvérový gigant vyrukuje.

Očakávať teda môžeš rýchlejšie reakcie a bootovanie, lepšie hospodárenie s procesmi na pozadí, automatické dopĺňanie prihlasovacích údajov v aplikáciách či funkciu obraz-v-obraze, kedy môžeš napríklad pri prezeraní kalendára zároveň volať cez Skype v malom okne na obrazovke.

Dostatok nových inovácií?

Viac nájdeš, samozrejme, na oficiálnej stránke. Aktualizácia bola dnes vydaná ako AOSP a na Pixely / Nexusy príde už v najbližších týždňoch. No na záver nám nedá nespýtať sa. Páči sa ti nové pomenovanie Androidu 8.0 alebo mal Google zvoliť úplne iné meno?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom