Po mnohých špekuláciách nadišiel deň, kedy sa svet konečne dočkal oficiálneho predstavenia nového Androidu. Presnejšie nejde o úplne nové predstavenie, ale o odhalenie oficiálneho názvu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Tradícia v pomenovaní podľa sladkostí pokračuje aj naďalej a verzia 8.0 tak dostala meno po známej sušienke Oreo, ktorú určite veľmi dobre poznáme aj z pultov našich predajní.

Ďalšia sladkosť nesklamala

Celkovo vyzerá maskot vskutku originálne a rozhodne mu nie je čo vytknúť po stránke nápaditosti. Jednoducho Google vie, ako zaujať svojích fanúšikov. O Androide O, respektíve Oreo sme už vedeli, čo presne prinesie a akými inováciami softvérový gigant vyrukuje.

Očakávať teda môžeš rýchlejšie reakcie a bootovanie, lepšie hospodárenie s procesmi na pozadí, automatické dopĺňanie prihlasovacích údajov v aplikáciách či funkciu obraz-v-obraze, kedy môžeš napríklad pri prezeraní kalendára zároveň volať cez Skype v malom okne na obrazovke.

Dostatok nových inovácií?

Viac nájdeš, samozrejme, na oficiálnej stránke. Aktualizácia bola dnes vydaná ako AOSP a na Pixely / Nexusy príde už v najbližších týždňoch. No na záver nám nedá nespýtať sa. Páči sa ti nové pomenovanie Androidu 8.0 alebo mal Google zvoliť úplne iné meno?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
13%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
13%
Mám to
25%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]