banner-mi5-pro
Ak pre vás nebolo včerajšie predstavenie parádneho Xiaomi Redmi Pro dostatočne uspokojivé, čínsky gigant má v rukáve ďalšie dve esá z prémiového segmentu. Samozrejme, bavíme sa o phablete Mi Note 2 a mierne vylepšenej verzii aktuálnej vlajkovej lodi Mi5, Mi5S. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Slová popredného čínskeho analytika, Pan Jiutanga, však neprinášajú príliš veľa optimizmu. Podľa neho prídu obidve novinky s vyššou cenou, na akú sme boli doteraz pri vlajkových lodiach Xiaomi zvyknutý. Tento trend sme mohli pozorovať už pri modeli Redmi Pro, ktorý má stále výhodnú cenu, no nie až tak ohromujúcu. Zvýšená cena je však spôsobená hlavne novými funkciami, medzi ktoré patria napríklad OLED displej alebo duálny fotoaparát. O dvoch príchodzích high-endoch sa vedú dlhé diskusie. Xiaomi Mi5S by mohol ponúknuť procesor Snapdragon 821, ultrazvukový snímač odtlačkov prstov a displej s citlivosťou na tlak.

Xiaomi Mi5 Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>Screen-Shot-2016-07-28-at-4.33.11-PM

TIP: Xiaomi vstúpi na trh s prémiovými smartfónmi, budú drahšie a vybavenejšie

Polemiky sa vedú aj pri Xiaomi Mi Note 2, no tu máme k dispozícii o niečo presnejšie špecifikácie. Nový phablet by mohol ponúknuť rovnako Snapdragon 821, až 6 GB RAM, 128 GB úložisko, 2K displej s Edge zahnutím, duálny fotoaparát a ešte omnoho viac. Očakáva sa tiež, že smartfóny prídu na trh ešte pred predstavením nových iPhonov, ktoré sa uskutoční začiatkom septembra. Ak teda všetko pôjde podľa plánu, nadupané novinky z dielne Xiaomi uvidíme už v priebehu augusta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom