banner-redmi-3s
Xiaomi vo svojom portfóliu ponúka smartfóny rôznych kategórií, medzi ktorými nájdeme aj tie z high-end až top-end triedy. Výrobca sa teraz ale rozhodol, že sa viac zameria práve na smartfóny prémiových tried.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Vyplýva to zo slov Huga Barru, viceprezidenta spoločnosti Xiaomi: „Zákazníci sú nároční na prémiové Xiaomi telefóny, takže sme sa rozhodli poskytovať ešte vyššiu kvalitu našich zariadení s viacerými prémiovými prvkami.“

Xiaomi Mi5 3GB/32GB

Xiaomi Mi5 môžete kúpiť v 7 e-shopoch za cenu od 402,00 € do 519,00 € (Zdroj: Heureka.sk)

Porovnať ceny >>Aj keď vlakové lode od Xiaomi môžu hravo konkurovať top smartfónom od Samsungu, Huawei, Sony, HTC či LG, vďaka novému vývoju by sa „čínsky Apple“ mohol opäť dostať do svetovej TOP 5-ky. Hugo Barra teraz naviac potvrdil správu o údajnom najdrahšom Xiaomi telefóne doteraz, ktorý má stáť až 4000 jüanov (540 €) a vidieť by sme ho mohli už tento rok.

I keď dopyt prémiových zariadení určite existuje, bude múdre, ak Xiaomi nezastaví výrobu ani cenovo dostupných smartfónov s vysokou kvalitou, pretože väčšina ich fanúšikov je sústredená práve na tento segment. Perfektným príkladom je Xiaomi Redmi Note 3 Pro, ktorý sa predáva v cenovom rozmedzí 150 € až 200 €. Dokonca aj vlastné štatistiky od Xiaomi hovoria o úspechu postavenom na sérii najlacnejších Redmi smartfónov.

A čo vy? Preferujete skôr segment cenovo dostupných smartfónov alebo bažíte po tom TOP na trhu?

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom