Spoločnosť Amazon rozposlala svojim zamestnancom mail so žiadosťou na zmazanie sociálnej siete TikTok z ich zariadení. V správe pre zamestnancov sa písalo, že TikTok predstavuje „bezpečnostnú hrozbu“, píše portál ArsTechnica. Neskôr však Amazon vyhlásil, že mail bol poslaný omylom.

So sociálnou sieťou TikTok sa v posledných týždňoch nesie niekoľko kontroverzií, jednou z nich je aj neoprávnené a príliš časté čítanie schránky na zariadeniach s iOS, o ktorom sme ťa už informovali dávnejšie.

Táto čínska sociálna sieť zrejme predstavuje hrozby aj pre Amazon, ktorý svojich zamestnancov skrz mail požiadal, aby zo smarfónov aplikáciu odstránili. Spoločnosť najbohatšieho muža na svete však bližšie nešpecifikovala, aké hrozby pre ňu sieť TikTok predstavuje.

Správa IT oddelenia Amazonu zamestnancom oznámila, že z bezpečnostných dôvodov nie je aplikácia TikTok bezpečná na zariadeniach, ktoré majú prístup k e-mailovým schránkam Amazonu.

Požiadali tak zamestnancov, aby TikTok odstránili najneskôr do 10. júla. Zamestnanci, ktorí by tak neurobili, stratia prístup k e-mailom Amazonu na mobilných zariadeniach.

Neskôr však hovorca Amazonu vyhlásil, že tento e-mail bol odoslaný omylom, informuje AndroidCentral. Bližšie informácie k „omylu“ však zatiaľ spoločnosť nepriniesla. Rovnako ani vedenie TikToku netuší, čo viedlo Amazon k týmto krokom a podľa ich vyhlásenia je otvorená diskusii ohľadom nedorozumenia.

Pixabay

Je dosť možné, že Amazon viedlo k tomuto kroku aj nedávne vyhlásenie Donalda Trumpa, ktorý chce v USA úplne zakázať TikTok a niekoľko ďalších čínskych aplikácií ako „pomstu za koronavírus“.  Okrem toho však primárne čínske aplikácie predstavujú pre USA bezpečnostné riziká.

Zákaz používania TikToku už aplikovať napríklad aj Hongkong, kde jeho používanie úplne zakazuje zákon o národnej bezpečnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom