banner-redmi-4aAmazon už dávno nie je len e-shopom, ktorý ponúka tisíce produktov rôznych kategórii. Z tejto spoločnosť sa stal svetovo uznávaný gigant, ktorý sa angažuje v mnohých technologických odvetviach.

Aktuálne správy naznačujú, že najnovším plánom je vstúpiť do priemyslu s nákladnou dopravou, a to vo veľkom štýle. Kľúčový prvok bude tvoriť aplikácia na smart zariadenia pre vodičov a firmy. Princíp bude postavený na úspešných základoch taxislužby Uber, kde je vodič a zákazník v neustálom kontakte skrz aplikáciu, ktorá ponúka naozaj nespočetné množstvo príležitostí. Ak si teda napríklad Tesco objedná odvoz tovaru zo skladu, zodpovedný pracovník si vyberie, ktorého dopravcu uprednostní a môže si pozrieť aj predchádzajúce hodnotenia.

File illustration picture showing the logo of car-sharing service app Uber on a smartphone next to the picture of an official German taxi sign in Frankfurt, September 15, 2014. A Frankfurt court earlier this month instituted a temporary injunction against Uber from offering car-sharing services across Germany. San Francisco-based Uber, which allows users to summon taxi-like services on their smartphones, offers two main services, Uber, its classic low-cost, limousine pick-up service, and Uberpop, a newer ride-sharing service, which connects private drivers to passengers - an established practice in Germany that nonetheless operates in a legal grey area of rules governing commercial transportation. REUTERS/Kai Pfaffenbach/Files (GERMANY - Tags: BUSINESS EMPLOYMENT CRIME LAW TRANSPORT)

zdroj fotografie: Business of Apps

TIP: Tech News: Autonómne taxíky od Uberu sú v plnej prevádzke! Hneď na začiatku sa ale vyskytol problém

Po finančnej stránke sa očakáva zredukovanie nákladov približne o 15 %, nakoľko nebude potrebný logistický tím a všetko si môže vodič vyriešiť sám za seba. Samotná aplikácia ponúkne funkcie, ako vstavaná navigácia, odporúčané trasy pre čo najefektívnejšie doručenie a dostupný má byť dokonca aj špecifický platobný systém pre ešte rýchlejšie vybavovanie objednávok. Podľa prvých zistení sa však najväčšie výhody očakávajú pri doručovaní na stredné vzdialenosti a diaľkové nákladiaky zväčša túto novinku veľmi nevyužijú.

kamiony-nova-sluzba-amazonu

zdroj fotografie: CNN Money

TIP: Tech News: Nové donášky dronom cez Amazon Prime Air budú čoskoro dostupné aj pre širokú verejnosť

Priemysel nákladnej dopravy má vo svete stále najväčšie percento zastúpenia oproti ostatným variantom dopravy. V reči čísiel to znamená 800 miliónovú zlatú baňu, ktorá by mohla pre Amazon vytvoriť ďalšie významné postavenie na trhu. K úspešnému dotiahnutiu týchto plánov ale bude treba súdržnosť ako vodičov, tak aj dopravných spoločností. V každom prípade, prinajmenšom spustenie novej aplikácie v testovacom režime je naplánované na leto budúceho roka. Dokázala by sa táto novinka podľa teba presadiť aj medzi slovenskými kamionistami?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP