banner-redmi-4aKaždý z nás iste túži dostať svoj objednaný tovar čo najrýchlejšie, no doteraz tu nebola taká rýchla možnosť dopravy ako s novými dronmi. Tie dokážu už za pár minút doručiť objednávku majiteľovi. Amazon otestoval prvé donášky pomocou drona, ktorých dodacia doba trvala len menej ako 13 minút.

Pred týždňom, 7. decembra, bol vo Veľkej Británií na Univerzite Cambridge uskutočnený test donášky pomocou drona. Po troch rokoch od ohlásenia novej služby tak začína Amazon pristupovať k činom a vyzerá to tak, že rýchlych dodávok tovaru by sme sa mali dočkať už čoskoro. Ešte pred začiatkom testovania musela spoločnosť obdržať povolenie od Úradu pre civilné letectvo, ktorý jej dovolil používať drony aj vo vidieckych oblastiach. Testovacia zásielka obsahovala Amazon Fire TV a vrecúško popcornu. Celková možná hmotnosť prepravovaného tovaru pomocou špeciálneho drona je 2,25 kg.

amazon-prime-air-delivery

zdroj fotografie: amazon

TIP: Nový DJI Inspire 2 dostal dve kamery, maximálnu rýchlosť cez 100 km/h, no zároveň aj vysokú cenovku

Dodanie objednávky netrvalo dlhšie ako 13 minút a Amazon plánuje do testovania pridať okolité obyvateľstvo, ktoré bude môcť medzi prvými využívať nový spôsob dopravy bez nutnosti navýšenia ceny dopravy, pokiaľ dodávka spadá do 30-minútového časového pásma dodania. Ohľad pri doprave treba brať aj na vplyvy počasie, ktoré môže byť neraz nevhodné pre optimálny. Spoločnosť dostáva od letectva povolenie na prevádzku dronov aj v USA, kde by sa nová služba mala šíriť z vidieckych častí až do veľkomiest. Samozrejme, ešte potrvá nejaký ten čas, kým sa nový typ dopravy usadí medzi zákazníkmi a vychytajú sa všetky problémy, no rozhodne ide o perfektnú inováciu, ktorá ušetrí veľké množstvo času a nákladov.

Video z prvého doručenia: 

Články s označením „Tech News“ v nadpise ponúkajú prehľad o technologických novinkách a zaujímavostiach z rôznych oblastí od najväčších svetových gigantov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP