O pôvodne americkej spoločnosti Amazon počul zrejme každý z nás. Málokto však tušil, že tento internetový a zároveň technologický gigant jedného dňa zavíta k nám na Slovensko, kde vytvorí pracovné pozície pre tisícku ľudí. Dnes sme sa však dozvedeli, že sa tak skutočne stane a v meste Sereď vyrastie nové logistické centrum.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nepôjde pritom o úplne prvé pracovné pozície, ktoré na Slovensku Amozon vytvorí. Už od roku 2011 si totižto táto spoločnosť prenajíma v Bratislave kancelárie pre centrum zdieľaných služieb. Na ploche 6 000 m2 tak v súčasnosti zamestnáva približne 850 ľudí, z ktorých drvivú väčšinu tvoria práve Slováci. Tejto gigantickej spoločnosti sa tak zrejme na Slovensku páči, pričom jej po našom hlavnom meste padla do oka Sereď. Práve tam čoskoro vyrastie na ploche 60 000 m2 nové logistické centrum. To si bude Amazon prenajímať od spoločnosti Mountpark Logistics EU, ktorá je celoeurópskym špecialistom v tejto oblasti.

zdroj fotografie: Amazon

„To, že budujeme naše logistické centrum na Slovensku, dokazuje, ako veľmi veríme v investície na tomto trhu. Určite tu nájdeme množstvo zamestnancov, ktorí budú otvorení novým možnostiam a skúsenostiam,“ pre portál Trend uviedol Roy Perticucci, viceprezident Amazonu v Európe.
Vytvorenie tisícky pracovných miest potrvá tejto spoločnosti zhruba tri roky, pričom nábor prvých pracovníkov, bez nutnosti praxe v tomto odbore, započne už v polovici leta. Amazon celkovo zamestnáva v Európe zhruba 40 000 ľudí v tridsiatich distribučných centrách. Zopár sa ich nachádza aj v susednom Česku, kde v súčasnosti pracuje pre túto spoločnosť asi 3 000 pracovníkov. Počas tohto roka sa však zrejme v oboch krajinách tieto počty značne zvýšia, nakoľko tento internetový gigant plánuje do konca kalendárneho roka zamestnať ďalších 15 000 Európanov. Presná výška investície, ktorú Amazon obetoval na výstavu centra v meste Sereď známa nie je.


zdroj fotografií: Amazon

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
22%
Páči sa mi to
78%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]