Predajca Alza má na Slovensku aj v Česku problémy s odbavovaním objednávok. Dôvodom je chyba v internom systéme spoločnosti, ktorá pretrváva už od včera. O situácii informoval portál Živé.sk.

Problémy českej aj slovenskej pobočky Alzy pretrvávajú od včerajších poobedňajších hodín. Ich vyriešenie sa pôvodne podľa vyjadrení hovorkyne pre Živé.sk predpokladalo ešte v priebehu dňa, komplikácie však pretrvávajú. Hlavným problémom pre zákazníkov sa zdá nemožnosť vyzdvihnutia objednávok na kamenných pobočkách. Tie mali byť včera zatvárané, dnes informuje oficiálna slovenská stránka Alzy, že otvorené sú, ale služby fungujú v obmedzenom režime.

Cesta po vyzdvihnutie objednávky sa tak zatiaľ nevyplatí, keďže je pravdepodobné, že svoj tovar  nedostaneš. Alza používateľom odporúča počkať na potvrdzujúcu SMS správu o doručení tovaru. Objednávky cez e-shop možné sú, ale používatelia hlásia komplikácie napríklad s potvrdzovacími správami a zobrazením objednávky na webe. Aj pri objednávaní tovaru na internetovom obchode sa tak v záujme predchádzaniu komplikácií zrejme oplatí počkať. Je pravdepodobné, že problémy sa spoločnosti podarí vyriešiť v priebehu dňa.

Slovenská Alza o situácii pred chvíľou informovala aj na svojom Facebooku. Stanovisko spoločnosti je prakticky rovnaké, ako bolo uvedené na hlavnej stránke.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom