Americká spoločnosť Boston Dynamics začala s predajom robotického psa Spot v polovici tohto roka. Jedného z nich si najnovšie zakúpil aj známy český e-shop. Alza bude demonštrovať možnosti Spota, pomenovaného ako Dášenka, vo svojom showroome. Zákazníkom odnesie nákupný košík alebo ukáže aj ďalšie svoje technologické možnosti. O novinke informovala Alza v tlačovej správe aj vo videu na YouTube.

V Boston Dynamics doteraz svetu ukázali hneď dve verzie svojich vyspelých robotov Atlas a Spot. Kým prvý z nich predstavuje dvojnohého humanoidného robota, druhého môžeme označiť aj ako jeho 4-nohého priateľa. Spot je totiž robotický pes, ktorý je nabitý technológiami a vďaka nim dokáže zdolávať aj mnohé prekážky, či vykonávať rôzne úlohy.

Zákazníkom Alzy pomôže nakúpiť robotický pes Dášenka

S predajom tohto robotického psa začal výrobca len v júni tohto roka. Jeho cena rozhodne nie je nízka, záujemca si ho môže kúpiť za 74 500 dolárov. Prihliadnuc na všetky vyspelé technológie a možnosti, ktoré v sebe skrýva, je však takáto cena zo strany výrobcu oprávnená.

Jedného takéhoto robota si však zaobstarala aj česká Alza, ktorá ho nechala upraviť vlastným polepom a zelenou farbou. Spot dostal meno Dášenka a ide o jediný exemplár v Česku, kde ho budú môcť zákazníci Alzy stretnúť v jej hlavnom showroome. Pomôže im napríklad s nakupovaním.

Zvládne odniesť až 14 kg záťaže. Dášenka však toho dokáže oveľa viac, koniec koncov, dôkazov je plný YouTube. Alza predstavila tento technologický unikát v Česku aj vo svojom videu, kde prezentuje jeho ovládanie, vybavenie a vlastnosti.

Takýto prírastok do výbavy českého e-shopu je skvelým marketingovým ťahom, ktorý upúta pozornosť mnohých ľudí. Navyše, Spot sa ocitol aj v ponuke samotného obchodu, kde však nie je stanovená cena. Pravdepodobne tak ostane len ako výstavný kus, ktorý má zákazníkom pri nákupe v e-shope pripomenúť, akú „hračku“ si Alza zaobstarala.

Samotnú výrobu tohto robotického psa po novom zastrešuje spoločnosť Hyundai Motors, ktorá mala uskutočniť akvizíciu len pred niekoľkými dňami. Bližšie sme o tejto téme informovali v samostatnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom