O rok o takomto čase už o PlayStation 5 budeme vedieť úplne všetko. Konzola chystá svoj debut pred Vianocami budúceho roka, momentálne sú však v Sony na informácie pomerne skúpi. Aj preto je zaujímavé sledovať prvé obrázky ďalšej generácie ovládačov DualShock, ktoré si japonská spoločnosť nechala patentovať. Ako informuje Daily Star, veľké zmeny nás až na pár výnimiek nečakajú. 

Ak sa informácie z japonského patentového úradu ukážu ako pravdivé (čo momentálne vôbec nie je zaručené), Sony pri novom ovládači staví na istotu a do veľkého rizika sa s chystaným gamepadom nepoženie. Pri jeho pomenovaní japonský výrobca zostane verný tradícii a ovládač aj tento raz ponesie meno DualShock, samozrejme s číslovkou 5.

Čo sa týka dizajnových zmien, najväčšiu pozornosť budí odstránenie svetelného panela zo zadnej strany ovládača. Svetelný panel bol prvýkrát predstavený pri DualShock 4 a od začiatku budil rozporuplné ohlasy, spôsobené predovšetkým kvôli nemožnosti jeho deaktivácie. Ak Sony panel skutočne odstráni, o veľkú stratu pravdepodobne nepôjde, keďže išlo skôr o dobre vyzerajúcu ako funkčnú záležitosť a prakticky efekt na hranie bol viac menej minimálny, predovšetkým ak ti zostavu nedopĺňala kamera.

Milovaný i nenávidený reproduktor zostane vo vylepšenej verzii aj naďalej zabudovaný priamo v ovládači, dopĺňať ho bude aj vstavaný mikrofón, ktorý by mal zároveň patriť k najväčším novinkám. Sony bude mikrofón s najväčšou pravdepodobnosťou využívať na komunikáciu s avizovaným asistentom, ktorým by mala PlayStation 5 disponovať, slovenčinu ale v hlasovej podpore určite nečakaj.

Prečítaj si aj
Sony zvolí pri PS5 odlišnú stratégiu predaja. Hneď na úvod príde najvýkonnejšia verzia

Ďalšie zmeny sú viac menej kozmetické a týkajú sa páčiek a „triggerov“, teda zadných tlačidiel na ovládači. Analógové páčky majú byť po novom o niečo menšie, pričom zadné tlačidlá naopak o niečo väčšie. Triggery by rovnako mali byť adaptívne a poskytovať rôznu odozvu napríklad v závislosti od typu hry či používanej zbrane. Metro zároveň informuje, že napájanie bude prebiehať cez USB-C port, DualShock 4 fungoval na báze mikro USB.

V posledných dňoch sa hovorilo o tom, že dotykový panel by mohol byť nahradený interaktívnym LED displejom, čo by síce bola totálna bomba, obrázky z patentu však nič podobné nenaznačujú. Zároveň ale ani nevylučujú, keďže naznačujú istú formu dotykového panelu. V akej podobe sa ho dočkáme nateraz ale známe nie je.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom