S blížiacim sa dátumom vydania nových konzol sa nám novinky odhaľujú čím ďalej tým viac. Okrem nedávneho priblíženia dátumu vydania PS5 sme sa len pred pár hodinami dočkali technických nákresov nového gamepadu. Teraz jeden z popredných insiderov spoločnosti na známom fóre prezradil, kto má v momentálnom konkurenčnom boji navrch – Project Scarlett to nie je.

Podľa jeho slov je momentálne výkonovo na tom lepšie PS5. Tento fakt utvrdzuje tvrdením, že konzola je v samotnom vývoji dlhší čas ako konkurenčný Project Scarlett a aj samotní vývojári disponujú dev kitmi od Sony podstatne dlhšiu dobu. Tým pádom mali väčší priestor na spoznanie architektúry, a teda sa dokázali vžiť do konzoly a radikálnejšie využiť jej potenciál.

https://specials-images.forbesimg.com/imageserve/5daf3aefc5382000078121cd/960x0.jpg?fit=scale

Na druhej strane Kleegamefan utvrdzuje všetkých zahorklých fanúšikov Playstationu, že Microsoft rozdiel určite dobehne. Berie do úvahy, že Microsoft je hlavne softvérovou firmou a dobehnúť tento rozdiel skrz technológie ako je napríklad DirectX nebude problém. Podľa jeho slov má Project Scarlett potenciál zvládať hry podstatne plynulejšie ako konkurencia, a to aj napriek hardvérovému deficitu. Všetko je teda v rukách vývojárov, ako si podmania architektúru a ako sa vysporiadajú s optimalizáciou titulov.

Podľa všetkého sú technické špecifikácie s najväčšou pravdepodobnosťou finálne. V konečnom dôsledku nakoniec aj tak rozhodujú exkluzívne hry, takže je úplne jedno, ktorá konzola bude výkonnejšia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom