Streamovacia platforma Prime Video, za ktorou stojí obchodný gigant Amazon, je od dnešného dňa oficiálne dostupná aj v českom jazyku, informuje fanúšikovská stránka na Facebooku.

Na čom si Prime Video vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ho na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Doposiaľ sa české rozhranie nachádzalo vo fáze beta testovania, najnovšie už je dostupné pre všetkých používateľov a to rovno na všetkých platformách, vrátane konzol, zariadení Android či aplikácií na Smart TV.

Prime Video/snímka obrazovky

Väčšina platforiem po spustení aplikácie Prime Video automaticky prepne používateľské rozhranie do češtiny, vo vybraných prípadoch je potrebné jazyk prepnúť manuálne cez nastavenia.

Rozhraním to nekončí

Predstavenie používateľského rozhrania v češtine je súčasťou masívnej kampane Amazonu, ktorou sa chce priblížiť aj predplatiteľom zo Slovenska a Českej republiky.

Už dávnejšie streamovacia služba začala intenzívne lokalizovať svoju knižnicu a v priebehu posledných mesiacov pribudli české titulky a dabing k desiatkam filmom a seriálov, vrátane najväčších hitov služby.

Amazon Prime Video

Nie vždy to však s lokalizáciou bolo bezproblémové a používatelia služby museli čeliť aj viacerým nepríjemnostiam spojeným s chaotickým pridávaním titulkov, strojovým prekladom alebo zlou synchronizáciou.

Zdá sa však, že Amazon už tieto problémy vyriešil a čeština sa pre streamovaciu službu stane bežným štandardom. České titulky a spravidla aj dabing je možné nájsť aj pri absolútnych novinkách v deň premiéry, čo nedávno potvrdila aj akčná snímka Without Remorse.

Uvidíme, či sa tento piatok dočkáme češtiny aj v očakávanej sci-fi s Chrisom Prattom, The Tomorrow War.

Ďalší krok: slovenčina

Amazon sa neplánuje uspokojiť len s češtinou a spoločnosť v súčasnosti vyvíja úsilie aj s lokalizáciou do slovenčiny. Tá sa však bude týkať len pridania slovenských titulkov a prekladu používateľského rozhrania, so slovenským dabingom spoločnosť vo svojej platforme podľa našich informácií momentálne nepočíta.

Aj napriek tomu už aj teraz môžu slovenskí diváci v knižnici Prime Video nájsť niekoľko filmov so slovenskými titulkami i dabingom. Ide prevažne o rodinné snímky, kompletný zoznam nájdeš v samostatnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom