V úplných začiatkoch slovenských mobilných operátorov bolo pomerne bežnou praxou, že niektorý z nich ponúkali aj “vlastné” mobilné telefóny. Myslíme tým zariadenia, ktoré pochopiteľne v skutočnosti vyrábali menej známe značky, no namiesto ich loga si na mobile našiel len logo svojho domáceho operátora – spolu s ním bol väčšinou výrazne upravený aj softvér mobilu.

S koncom tzv. blokovaných smartfónov tento trend vymizol, no slovenský Telekom ho teraz prekvapivo znovu oživuje. Do svojej ponuky zaradil dve vlastné exkluzívne zariadenia.

Nejde o žiadnu novinku, aspoň nie na Slovensku

Globálny ružový konglomerát Telekom, respektíve T-Mobile pôsobí prakticky po celom svete a dva dnes predstavené smartfony s názvom T Phone sa v USA týmto spôsobom predávajú už pár rokov. Vlasná brandovaná dvojica smartfonov T Phone a T Phone Pro dáva Telekomu príležitosť predávať s nimi ďalšie služby. Súčasťou balenia bude ochranné sklo, recyklovateľný a transparentný obal, no hlavne služba poistenia.

Brandovaný mobil bude v akcii na paušál

Cena zariadení závisí od toho, aký paušál si k mobilom vyberieš. S najdrahšími nekonečnými paušálmi budú len za jedno euro mesačne + 1 € úvodná platba. Na opačnom konci tabuľky je paušál Základ 12 €, kde lacnejší T Phone aj T Phone Pro dostaneš za 7 € mesačne s odpovedajúcimi jednorazovými platbami na začiatku. Viac podrobností o cenách v tabuľke nižšie.

Obe zariadenia Telekom naskladní už 5. októbra.

Čo vlastne dostaneš?

Hneď prvým rozdielom medzi oboma čistými Androidmi bez nadstavieb je štvrtý fotoaparát navyše v modeli Pro, spolu s ním však narástla aj uhlopriečka displeja zo 6,5″ (T Phone) na 6,82 palcov. Že ale nepojde o žiadnych supervýkonných konkurentov vlajkových lodí Samsungu a Apple, naznačuje už len HD rozlíšenie displeja, ktoré je na rok 2022 za zenitom aj v najlacnejšom segmente okolo 200 eur.

Až 5 000 mAh batéria v modeli Pro alebo kombinácia 6 GB RAM a 128 GB úložiska však znejú oveľa sľubnejšie, podobne ako až 50 Mpix hlavný fotoaparát v oboch modeloch.

Základný model má iba 4 GB RAM a 64 GB úložisko, ktoré môže byť primalé aj v prípade, že ho rozšíriš microSD kartou. Nevieme totiž, či na kartu uložíš aj appky, alebo iba multimédiá. 4 500 mAh batéria a taktiež 15 W rýchle nabíjanie patria k plusom.

Telekomu však hrá do kariet aj podpora 5G u oboch modelov vďaka použitiu procesora MediaTek. Smartfóny v spolupráci s Google a Deutsche Telekom odštartujú okrem Slovenska aj v 8 dalších krajinách strednej Európy. Ďalším benefitom sú aj tri mesiace so 100 GB kapacitouna Google One cloude zdarma na zálohy fotiek, videí, kontaktov a iného obsahu.

„Uvedomujeme si dôležitosť 5G prístupu pre každého vzhľadom na to akú rolu bude hrať v zdieľanej digitálnej budúcnosti. S dostupnými a funkciami nabitými T Phone a T Phone Pro modelmi prinášame 5G benefity pre ešte väčšiu masu zákazníkov na deviatich európskych trhoch. S novými smartfónmi si môžu naši zákazníci užiť možnosti rozširovanej 5G siete, od zábavy po digitálne služby a produkty – za veľmi dostupné ceny. Chceme zapojiť každého,“ uviedla DominiqueLeroy, členka predstavenstva pre Európu v Deutsche Telekome.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP