Mnoho videokonferenčných služieb a aplikácií sa za posledný mesiac stalo veľmi populárnych. Môže za to hlavne aktuálna situácia, ktorá kvôli obavám zo šírenia koronavírusu uzavrela mnohé podniky, školy či inštitúcie.

Niektoré z nich však fungujú aj ďalej využívajúc zamestnancov pracujúcich z domu. Ich koordinácia častokrát prebieha vďaka videokonferencií.

Zoom ohúril, no nakoniec sklamal

Jednou zo služieb, ktorú aktuálna koronakríza vyniesla do výšin, bola aj aplikácia Zoom. Jej pobyt na výslní však netrval dlho a nasledoval prepad. Postupne sa zistilo, že trpí viacerými bezpečnostnými problémami, o ktorých sme už niekoľkokrát informovali. Medzi nimi sa objavila aj zraniteľnosť, ktorú môže útočník použiť k odcudzeniu hesiel systému Windows.

Ďalšie zraniteľnosti zahŕňali zverejnenie osobných informácií najmenej tisícok používateľov, vrátane ich e-mailových adries a fotografií, vstup cudzích osôb do videohovorov či združovanie cudzích ľudí do skupín a vystavenie ich osobných informácií. Situácii nepolepšila aj existencia automatizovaného nástroja, ktorý dokázal extrahovať informácie z mítingov či problém prístupu k mikrofónu či webkamere.

kampan zadarmo od startitup
Aké sú alternatívy?
GoToMeeting

Službe GoToMeeting dôverujú milióny firiem vďaka spoľahlivým a profesionálnym online mítingom, ktoré okrem vidohovorov umožňujú aj zdieľanie prezentácií a četovanie. Službu je možné využívať prostredníctvom aplikácie či priamo cez web a umožňuje uzamknúť jednotlivé stretnutia, aby sa zabránilo vstupu cudzích používateľov. Ide o platenú alternatívu, ktorá ale ponúka viacero predplatných od 10,75 po 14,33 € na účastníka za mesiac.

Cisco Webex Meetings

Cisco Webex Meetings poskytuje jednoduché a moderné možnosti spolupráce prostredníctvom videohovorov na všetkých dostupných zariadeniach. Vďaka novým schopnostiam kognitívnej spolupráce spája inteligenciu a kontext počas všetkých mítingov. Výhodou služby Webex Meetings je jednoduché nastavenie a spravovanie, pričom nechýba ani práca s nástrojmi a zariadeniami, ktoré už množstvo firiem či používateľov využíva.

S vynovenou počítačovou aplikáciou, novým riešením pre smartfóny a radou integrovaných video zariadení je Webex skutočne spoľahlivou alterantívou. Dostupných je viacero predplatných od 12,85 do 25,65 € mesačne za účastníka. Existuje však aj verzia, ktorá ponúka osobný prístup zadarmo.

Google Hangouts Meet

Za službou Google Hangouts Meet stojí silné meno, ktoré vyplýva zo samotného názvu služby. Hangouts totižto využíva zabezpečenú infraštruktúru, vstavanú ochranu a globálnu sieť, ktorú spoločnosť Google už roky úspešne používa na zabezpečenie informácií a ochranu súkromia. Základná aplikácia Google Hangouts je dostupná pre každého zadarmo a umožňuje naraz komunikovať až s 10 účastníkom.

Služba je ale dostupná aj v rámci G Suit, ktorý je možné využívať vo firemnom prostredí a okrem videohovorov ponúka aj firemné využitie Gmailu, Google dokumentov, poznámok Keep, Kalendára či cloudu Drive. Dostupné predplatné v tomto prípade začína od 6 do 25 dolárov mesačne za účastníka.

join.me

join.me je populárna služba umožňujúca vytváranie personalizovaných odkazov na mítingy, ktoré je možné označiť značkou spoločnosti, nastaviť im predmet mítingu alebo ich nastaviť na mieru pre každého používateľa. Vďaka týmto odkazom sa účastníci mítingu môžu dozvedieť veľa o tvorcovi odkazu, jeho spoločnosti a ďalších potrených informáciách ešte pred začatím videokonferencie. Služba ponúka štartovaciu verziu zdarma a predplatné balíčky od 9 po 24 € mesačne za účastníka.

Skype

Skype pozná azda každý z nás. Ide o výborný nástroj pre uskutočňovanie videohovorov, ktorý za posledné roky prešiel množstvom vylepšení a aktuálne je dostupný na širokom spektre zariadení od desktopov, smartfónov, tabletov, Xboxe či dokonca cez Amazon Echo zariadenia. Výhodou tohto riešenia je bezplatné fungovanie. V prípade podporovaných jazykov dokonca dokáže zobraziť aj titulky priamo počas videokonferencie.

Microsoft Teams

Microsoft Teams je službou, ktorá je súčasťou balíka Office 365. Keďže je služba prepojená s balíkom Office, Teams je dostupný ako pre domácnosti, tak pre spoločnosti v rámci viacerých možností predplatného.

BlueJeans

BlueJeans prináša videokonferencie, zvukové a webové konferencie spolu s nástrojmi na spoluprácu, ktoré ľudia a spoločnosti používajú každý deň. BlueJeans je prvá cloudová služba, ktorá spája stolové počítače, mobilné zariadenia a domáce systémy v rámci jednej videokonferencie, pričom umožňuje rýchle pripojenie a jednoduché použitie, takže ľudia môžu produktívne pracovať kdekoľvek sa nachádzajú a ako len chcú. Okrem skúšobnej doby zadarmo ponúka výhodné financovanie, ktoré je možné získať od 10 po 14 € mesačne za účastníka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom