Akcie Tesly po ťažkom začiatku tohto roka stúpli  o viac než 4% po tom, čo Elon Musk v príspevku na Twitteri tvrdil, že si vymaže svoj účet. O téme píše Electrek.

Cena akcií automobilového giganta stúpla včera až o 4 % po tom, čo jeho CEO, Elon Musk, na Twitter napísal, že si práve vymazal svoj účet. Celkovo sa akcie spoločnosti medziročne znížili až o 46 %, ale minulý týždeň došlo k obratu, ktorý spôsobil navýšenie ceny za akciu až o 40 dolárov, informuje Electrek.

Elon Musk však v pondelok uverejnil na Twitter, kde má na svojom účte až 27 miliónov followerov, sériu divných príspevkov, a neskôr taktiež napísal, že si svoj účet práve vymazal. Musk si predtým zmenil svoje užívateľské meno na „Daddy DotCom“, pravdepodobne v súvislosti s nedeľným Dňom otcov, avšak o niekoľko hodín neskôr si ho zmenil na „Elon Musk“, píše CNBC.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot / Twitter / @elonmusk

Muskov profil na Twitteri veľmi pomáha Tesle tým, že oslovuje veľké publikum na propagovanie svojich produktov a vyvracanie zavádzajúcich mediálnych správ o spoločnosti, ale neraz dostal Muska do problémov ktoré pravdepodobne negatívne ovplyvnili Teslu.

Podľa špekulácií je však dôvodom nárastu akcií spoločnosti práve Muskovo vyhlásenie, že z Twitteru odchádza. Jeho konto je však prekvapivo stále aktívne, a tak bude zaujímavé sledovať, čo s ním bude ďalej.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom