Xiaomi Mi8 je ešte stále aktuálnou vlajkovou loďou čínskeho giganta pre rok 2018. Smartfón si ihneď po predstavení získal mnoho fanúšikov vďaka skvelému hardvéru, cene a tiež fotoaparátu. Ten bude po najnovšej aktualizácii ešte lepší vďaka nočnému režimu. 

Na fórach MIUI a Reddit začali niektorí používatelia hlásiť príchod novej aktualizácie MIUI vo verzii 10.1.2.0 pre Xiaomi Mi8. Stále nie je jasné, či ide o plnohodnotnú OTA aktualizáciu, alebo doposiaľ limitovanú verziu. Čo je však podstatnejšie, aktualizácia prináša takzvaný Night, alebo tiež nočný mód, ktorý vylepší fotografie pri slabom osvetlení. Informácia o príchode prichádzajú po dvoch mesiacoch od momentu, kedy to oficiálne ohlásil CEO Xiaomi, Lei Jun.

Dostane nočný mód aj línia Redmi?

Nočný mód v podaní Xiaomi prvýkrát debutoval v Mi MIX 3 ešte v októbri. Vtedy sa pridal ku konkurencii ako Huawei, Google či OnePlus, ktorí podobný mód taktiež ponúkajú. Samotný mód využíva viacsnímkovú redukciu šumu v snahe potlačiť šum a zvýšiť celkový jas snímkov. Okrem nočného módu sa v aktualizácii objavilo aj slow-motion video pri 960 fps.

 

Nočný mód si už našiel cestu do Pocophone F1 začiatkom decembra a okrem Xiaomi Mi8 by mal byť implementovaný aj v Mi MIX 2S. Keďže ide o softvérové vylepšenie fotoaparátu, špekuluje sa, že v priebehu roka 2019 by mohol mód debutovať aj v línii smartfónov Redmi. Si už medzi šťastlivcami, ktorí obdržali aktualizáciu MIUI vo verzii 10.1.2.0? Ak áno, podeľ sa s nami o svoje skúsenosti a fotografie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom