iPhone XR, alebo aj ľudový telefón za neľudovú cenu. Jeden z trojice najnovších modelov spoločnosti by sme pokojne mohli nazvať aj takto. XR-ko, ale aj ďalšie dva modely však robia spoločnosti poriadne vrásky na čele. Ich predaje vôbec nedosahujú čísla, aké očakávali.

Apple v poslednom kvartáli prechádza skutočne ťažkým obdobím. Čo môže byť pre spoločnosť horšie, ako fakt, že ich novinky sa vôbec nepredávajú tak, ako očakávali? Gigant dokonca znížil výrobu a dodávky súčiastok na nové modely iPhonov viac ako o tretinu. Najväčším problémom je to, že cena za nové XR-ko vôbec nie je priaznivá, no práve cena mala byť hlavným lákadlom.

O tom, že problémom je hlavne v cenovka zariadenia svedčí aj fakt, že počas nedávneho sviatku Single´s Day v Číne sa značne zvýšili predaje, pričom predajcovia model zlacneli len o 10 až 15 %. To však z dlhodobého hľadiska na aktuálnej situácii Applu nič nemení. Zníženie výroby ale prináša ďalší problém, tentokrát v kooperácii so Samsungom. Apple má totižto kontrakt na určitý počet displejov, ktoré mu Samsung ročne dodá.

Riešením má byť obnovenie produkcie minuloročného iPhonu X, ktorý sa s príchodom nových modelov stal populárnejší vďaka zníženej cenovke. Samsung by tak mohol značné množstvo displejov vyrobiť práve na model iPhone X. Navyše aj ostatné súčiastky na výrobu tohto modelu sú už lacnejšie, čo môže vo finále spoločnosť Apple vytiahnuť do lepších čísel.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú