Spoločnosť Acer na svojej konferencii v New Yorku predstavila viacero noviniek. Vylepšenia sa týkajú predovšetkým notebookov, All-in-one zariadení a monitorov.

Acer Predator X27

V januári, ASUS ako prvá spoločnosť vôbec predstavila herný 4K HDR monitor s obnovovacou frekvenciou 144 Hz. Teraz ich nasleduje Acer s podobne vybaveným monitorom Predator X27, ktorý kombinuje 4K rozlíšenie, HDR, G-Sync a frekvenciu 144 Hz. Displej je založený na technológii kvantových bodov a má 384 jednotlivo riadených LED zón. V praxi to znamená krajšie podanie jednotlivých farieb, lepšie pozorovacie uhly a vyšší maximálny jas. Novinka má zabudovanú aj technológiu na sledovanie pohybu tvojich očí po obrazovke, ktorú je súčasťou aj niektorých notebookov vyšších radov.

Monitor Predator X27 dostal aj zahnutú verziu s označením Z271UV, ktorá ponúka rozlíšenie 2560 x 1440 pixelov, odozvu 1 ms a je možné ju pretaktovať na frekvenciu až 165 Hz! Obe verzie nového herného monitoru prichádzajú s uhlopriečkou 27″, pričom cena základného modelu by mala byť okolo 2000 americký dolárov.

Acer predator x27
Zdroj fotografie: Acer

Acer Predator TRITON 700

Okrem nových monitorov boli veľkým lákadlom notebooky, ktoré ponúkajú nekompromisný výkon a zároveň potvrdzujú, že notebook už nemusí byť výhradne určený na jednoduché úkony, ako je kancelárska práca alebo prehliadanie filmov.

Model Predator TRITON 700 obsahuje najnovší procesor i7-7700HQ z rady Kaby Lake, mobilnú grafickú kartu GeForce GTX 1070, až do 32 GB RAM a SSD disk s kapacitou až 512 GB. Čo sa týka konektivity, tak tá zahŕňa dva rýchle porty USB-C, dva porty USB 3.0, DisplayPort, HDMI 2.0 a gigabitový ethernet. Nechýba ani podsvietená mechanická klávesnica, ktorú je možné ľubovoľne konfigurovať prostredníctvom predinštalovaného softvéru. To všetko ponúka  tele s hrúbkou len 18,9 mm, 15,6″ obrazovkou a váhou 2,6 kg. Takéto komponenty v tak malom tele si vyžadujú aj kvalitné chladenie. Inžinieri na to nezabudli a novinka ponúka dvojicu ventilátorov s kovovými lopatkami, ktoré sľubujú výkonnosť až o 25% väčšiu oproti klasickým ventilátorom. Do predaja prídu sa dostanú v auguste s cenovkou 2999 dolárov.


Acer predator triton 700Zdroj fotografie: Acer

Acer Aspire GX

Keď spoločnosť AMD predstavila začiatkom tohto roku novú radu procesorov Ryzen, žiadny z popredných výrobcov ho nezaradil do svojich zostáv. To sa zmenilo príchodom modelu Aspire GX, ktorý ponúka procesory Ryzen 5 1400 a 1600, takisto aj Ryzen 7 1700 a 1700X s kombináciou až 64 GB RAM, čo uspokojí aj náročných zákazníkov.

V prípade grafických kariet si môžeš vybrať najnovšiu RX 580, no v ponuke sú grafické karty aj od spoločnosti Nvidia, a to GTX 1050 spoločne s GTX 1070. Bude zaujímavé sledovať, či Acer zaradí do ponuky aj grafické karty VEGA, ktoré majú byť predstavené v tomto štvrťroku. Samozrejmosťou je podpora pre virtuálnu realitu a 4K. Cena zatiaľ nebola stanovená, no samozrejme bude závisieť od zvolenej konfigurácii.


Zdroj fotografie: ACER

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom