Už končiaci rok 2021 priniesol divákom počas jednotlivých mesiacov obrovskú nádielku sci-fi seriálov a viaceré platformy sa predbiehali, kto príde s epickejším žánrovým predstavením, ktoré by uspokojilo masy divákom po celom svete.

Na čom si užiješ dokonalý zvuk s OLED televízorom?

Kúp si televízor OLED spolu so soundbarom alebo WiFi reproduktorom a získaj cashback vo výške nákupnej ceny audio produktu späť.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Z tohto pohľadu je však na bilancovanie ešte čas a namiesto obhliadania sa za úspešným rokom sci-fi projektov je čas predstaviť si nové perspektívne seriály, ktoré budú musieť v budúcnosti povestnú latku nielenže vyrovnať, ale ju aj preskočiť. V nasledujúcom zozname ti prinášame seriály, ktoré na úspech predurčuje ich originálny námet, zaujímavé obsadenie či nabitý vizuál.

Silent Sea

Kedy si ho pozrieš: 24. december 2021

Na Netflixe si počas tohtoročného Štedrého večera môžeš vychutnať príchod nového a zaujímavého sci-fi seriálu Silent Sea zo stále populárnejšej kórejskej produkcie. Príbeh ázijskej novinky sa bude odohrávať v neďalekej budúcnosti v roku 2075, kedy Zem sužujú dôsledky klimatických zmien a rastúce nepokoje.

Za účelom zvrátiť nepriaznivé podmienky sa jedenásť astronautov vydáva na záchrannú misiu, ktorej cieľom je získať vzorky z laboratórnej stanice na Mesiaci. Hlavní hrdinovia ale čoskoro zisťujú, že základňa je bez známok života a rázom sa tak ocitajú zoči-voči neznámej hrozbe.

Predlohou pre napínavý sci-fi seriál z dystopickej budúcnosti je krátka snímka Sea of Tranquility, ktorú v roku 2014 režíroval Choi Hang-youg a rovnakú pozíciu zastáva aj pri novinke z dielne Netflixu.

TMDB

Ak si fanúšikom kórejskej produkcie a zaujal ťa aj tohtoročný megahit Squid Game či hororový krvák Vlak do Busanu, určite si nenechaj ujsť ani Silent Sea. Rovnako si v ňom užiješ herecké obsadenie, ktoré sa predstavilo aj v spomenutých úspešných projektoch. Tohtoročné Vianoce na Netflixe tak začnú pre fanúšikov sci-fi veľkolepo.

Halo

Kedy si ho pozrieš: 2022

Viacerí nadšení fanúšikovia sci-fi žánru už netrpezlivo očakávajú seriálovú adaptáciu hernej akčnej ikony Halo, vydanej spoločnosťou Microsoft Studios. Projekt, ktorý odštartoval ešte v roku 2013, si prešiel značne tŕnistým vývojom a zmeny v radách tvorcov a režisérov boli počas tejto doby štandardom.

Nádej, že projekt nie je len zbožné prianie herných nadšencov, posilňuje aj meno Stevena Spielberga. Slávny režisér mnohých filmových hitov sa na projekte podieľa v role producenta a v rámci podpory na seriáli spolupracuje aj herné štúdio 343 Industries, zodpovedné za hernú predlohu.

Novinka od streamovacej služby Paramount+ sa nedávno predstavila vo svojej prvej krátkej ukážke a okamžite zaujala svojím skvelým vizuálnym poňatím, ktorého dizajn a vizuálne efekty verne odkazujú na charakteristický vzhľad hernej predlohy.

Podobne ako v hre, aj v seriáli sa v centre diania ocitne John-117, známy aj pod prezývkou Master Chief, ktorý patrí do skupiny supervojakov bojujúcich v 26. storočí za armádu vlády zjednotenej Zeme proti mimozemským a náboženským fanatikom, známym ako Covenant. Hlavného hrdinu si zahrá herec Pablo Schreiber, ktorého sme mohli vidieť v snímke Dokonalá lúpež alebo v seriáli Defending Jacob.

Paramount/úprava redakcie

Doposiaľ zverejnené informácie potvrdzujú, že príbeh seriálu sa bude líšiť od svojej hernej predlohy a ponúkne trochu iný pohľad na svet geneticky modifikovaných Sparťanov, ktorí sa ocitnú uprostred vlastného existenčného a vnútorného spoznávania svojich posledných zvyškov ľudského „Ja“.

Pantheon
Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú