V utorok to budú dva týždne, kedy sme oficiálne dali zbohom jednému z najlepších operačných systémov všetkých čias. Windows 7 museli mať očividne radi aj v organizácií Free Software Foundation, keďže o vypustenie jeho voľnej verzie žiadajú priamo Microsoft.

Free Software Foundation je nezisková organizácia, ktorej misou je podporovať slobodu počítačových používateľov a obhajovať práva všetkých užívateľov softvéru. V preklade to znamená, že organizácia sa zastáva ako používateľov, tak aj vývojárov open source softvéru a podporuje ich v následnom budovaní voľne šíriteľného obsahu prospešného pre všetkých rovnako.

Práve táto organizácia sa chytila slov Microsoftu, ktorý sa vyjadril, že ,,miluje open source.“ Odkazuje mu, že presne toto je moment, kedy by si spoločnosť mala stáť za svojimi slovami a nenechať fanúšikov desaťročného operačného systému s hlavami v smútku.

Microsoft sa nedávno vyjadril na margo voľne šíriteľného obsahu a jeho momentálnej akceptácii v rámci kultúry spoločnosti. Konglomerát sa vyjadril, že open source v mnohých smeroch inšpiruje aj giganta a v spoločnosti plánujú takýto typ softvéru naďalej podporovať a hlbšie integrovať do svojich operačných systémov.

Nenechaj si ujsť
8 titulov na Netflixe a HBO GO, ktoré musí vidieť každý nadšenec technológií

Free Software Foundation vyzýva Microsoft, aby licenciu Windows 7 sprístupnil komunite vo forme open source. Free Software Foundation vyzýva aj samotných fanúšikov a používateľov Windowsu, aby podpísali petíciu s predmetom znovuzrodenia Windows 7. Keďže je operačný systém už za zenitom a z praktického hľadiska je takmer nepoužiteľný, Microsoft by jeho prevedením do open source módu nič nestratil, práve naopak.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú