Veľké zmeny vo svete zábavného priemyslu nekončia a na obzore je spojenie ďalších hollywoodskych gigantov. Spoločnosť Paramount, ktorá patrí k najvýznamnejším producentom filmového a televízneho obsahu na svete, sa pravdepodobne bude spájať s niektorou z veľkých mediálnych spoločností.
Záujemcov je viac než dosť
Paramount stojí za množstvom svetovo úspešných značiek, za mnohé spomeňme série série Star Trek, Transformers, Krstný otec, Top Gun alebo Mission: Impossible. Paramount zároveň v spolupráci s filmovou spoločnosťou Universal Pictures na Slovensku prevádzkuje streamovaciu službu SkyShowtime.
Filmový gigant teraz hľadá záujemcov od odkúpenie, pričom záujem o spojenie prejavila aj známa spoločnosť Warner Bros. Discovery. Ako informuje Variety, výkonný riaditeľ Warner Bros. David Zaslav sa mal v utorok stretnúť s riaditeľom Paramount Global, kde diskutovali o možnom scenári zlúčenia.
Podľa zdrojov zatiaľ išlo len o nezáväzné stretnutie, na ktorom si lodivodi mediálnych konglomerátov vymenili postrehy. Presný obsah rozhovoru nie je známy, isté však je, že David Zaslav sa ešte pred tým stretol aj so Shari Redstonovou, riaditeľkou korporácie National Amusements, ktorá Paramount vlastní.
Práve Redstonová má rozhodovacie právo o spoločnosti Paramount a bude rozhodovať o jej budúcnosti. Silná žena Hollywoodu naznačila zámer predať Paramount už v minulosti, teraz sa zdá, že plán naberá reálne kontúry.
Pravdepodobný je iný scenár
Aj keď sa okolo Paramount aktuálne točí gigant Warner Bros. Discovery, analytici takéto zlúčenie považujú za nepravdepodobné. Dôvodom je predovšetkým skutočnosť, že Warner Bros. sa iba minulý rok spojila so spoločnosťou Discovery v obchode za 43 miliárd dolárov. Warneri aj vďaka tejto fúzii disponujú výrazným dlhom, ktorý v roku 2021 predstavoval približne 50 miliárd dolárov.
Odvtedy David Zaslav predstavil tvrdé úsporné opatrenia a dokázal dlh zraziť na aktuálnych 44 miliárd, podľa analytikov však stále ide o obrovské manko, ktoré môže fúziu oboch gigantov výrazne sťažiť. Paramount totiž disponuje svojím vlastným dlhom 14 miliárd, ktorý by po novom prešiel na Warnerov.
Pravdepodobnejšie sa preto javí scenár, v ktorom Paramount získa iná z veľkých mediálnych spoločností. Núdza o ne rozhodne nie je. Možný záujem o odkúpenie filmového giganta totiž prejavili aj Netflix, Apple, Amazon, skupina Skydance či Comcast. Odkúpenie Paramount sa preto zdá byť iba otázkou času.
Ak k fúzii Paramountu s inou veľkou spoločnosťou skutočne dôjde, v krátkom čase pôjde o ďalší významný obchod. V marci 2019 spoločnosť Disney pod seba získala 20th Century Fox, v roku 2021 došlo k spojeniu Warner Bros. a Discovery. Zatiaľ poslednou veľkou fúziou zostáva odkúpenie filmovej spoločnosti MGM zo strany Amazonu, ktoré znamenalo definitívny vstup technologického lídra do zábavného priemyslu.
Čítajte viac z kategórie: Filmy & seriály
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Stovky filmov a seriálov môžeš získať za 3 eurá. Známa služba odpálila skvelú akciu
STVR čelí kritike. Obľúbená relácia prišla o kľúčovú funkciu, náhrada ľudí naštvala
VIDEO: Netflix chystá najväčší seriál v histórii Poľska. Ukazuje tragédiu, ktorá otriasla Európou
VIDEO: Hollywoodska sexbomba, ktorú velebí Donald Trump, dostáva vo svojej novinke tvrdé rany
Zabudol dcéru v aute. Slovenský film o hroznej tragédii mieri na Oscary a svet mu tlieska
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Ryanair spúšťa 7 nových liniek z Bratislavy: Už od októbra sa dostaneš k moru aj do TOP metropol
Vedci varujú pred „dobrými baktériami“. Po antibiotikách spôsobujú viac škody než úžitku, môžu zhoršiť stav
Poľský prezident posiela Putinovi tvrdý odkaz po ruskej „provokácii“. Trump po telefonáte s Nawrockim: „Ideme na to“
Tragédia na juhu Slovenska: Syn našiel v dome mŕtveho otca, pri sebe mal vzduchovku
Dom s pozemkami a ornou pôdou za 34 000 eur. Štát predáva prebytočný majetok za cenu garsónky
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Padnutý strom v Amazónii nechal vedcov v nemom úžase. Odhalil tajomstvo ukryté stáročia
- Tisíce ton zlata, medi a striebra. Na hranici dvoch štátov našli najväčší poklad za posledných 30 rokov
- Slováci si našli nového miláčika. Tento mobil nestojí 1000 eur a poráža vlajkové lode Apple a Samsungu
- Zem je vo vnútri úplne iná ako sme si mysleli. Stojíme na gigantickom „oceáne”
- Japonci zaskočili konkurenciu. Nissan predstavil motor, aký svet ešte nevidel
-
- Padnutý strom v Amazónii nechal vedcov v nemom úžase. Odhalil tajomstvo ukryté stáročia
- Tisíce ton zlata, medi a striebra. Na hranici dvoch štátov našli najväčší poklad za posledných 30 rokov
- Japonci zaskočili konkurenciu. Nissan predstavil motor, aký svet ešte nevidel
- Vedci našli artefakt starý 80 000 rokov. Odhalil, že o minulosti ľudstva sme sa totálne mýlili
- Slováci si našli nového miláčika. Tento mobil nestojí 1000 eur a poráža vlajkové lode Apple a Samsungu
-
- Vedcom padla sánka. 4 757 metrov pod ľadom Antarktídy objavili stratený svet
- Padnutý strom v Amazónii nechal vedcov v nemom úžase. Odhalil tajomstvo ukryté stáročia
- Vedci našli artefakt starý 80 000 rokov. Odhalil, že o minulosti ľudstva sme sa totálne mýlili
- Tisíce ton zlata, medi a striebra. Na hranici dvoch štátov našli najväčší poklad za posledných 30 rokov
- Japonci zaskočili konkurenciu. Nissan predstavil motor, aký svet ešte nevidel
Umelá inteligencia dostane prísnejšie pravidlá. Brusel chce Kódex praxe do roku 2026
Rusko zradil verný európsky spojenec. Poza jeho chrbát dodáva muníciu Ukrajine
Blanárove slová o dronoch vzbudili reakciu. Ukrajina odmieta spochybňovanie faktov
Rusko bojuje s krízou. Dôležitá komodita je ohrozená a láme rekordy cien, urobili zúfalý krok
iPhony a Androidy si konečne rozumejú. Veľký operátor spustil Slovákom roky vytúženú funkciu
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP