Obchod je oficiálne uzavretý a platný. Disney sa stáva vlastníkom 21st Century Fox

Dlho pripravovaná fúzia medzi akcionármi spoločnosti Disney a filmového štúdia Fox sa len pred zopár hodinami stala oficiálnou, čím sa ukončil zdĺhavý, takmer dvojročný proces.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Celková fúzia Walt Disney stála 71 miliard dolárov, avšak zdá sa, že investícia sa rýchlo vráti. Veľké zmeny v mediálnom prostredí sú viac než isté, nakoľko sa Disney stáva novým vlastníkom filmového štúdia vrátane produkcie všetkých filmov a seriálov 20th Century Fox, ich televíznej stanice, obľúbených Simpsonovcov, trhákov, akými sú Deadpool či X-men, ale aj streamingovej služby Hulu, v ktorej vlastní 30 %, informuje portál 9to5mac.

V rámci streamingových služieb to znamená väčšiu konkurenciu pre Netflix či Amazon, nakoľko sa Hulu v súčasnosti môže pochváliť vyše 25 miliónmi predplatiteľov v USA a najnovšie plány hovoria o rozšírení aj na európsky trh, píše The Verge. Na druhej strane sa v tomto roku plánuje spustiť aj ich vlastná streamovacia služba Disney+, ktorá sľubuje hneď viacero skvelých titulov.

Zdroj: The Verge

Zdieľaj
O autorovi
Patrik Zengevald
Volám sa Patrik a som študentom posledného ročníka magisterského stupňa štúdia. Rád športujem a zaujímam sa o novinky nielen zo sveta technológií.