Austrálska komisárka pre elektronickú bezpečnosť Julie Inman Grantová v pondelok udelila sociálnej sieti X (predtým Twitter) pokutu 610.500 austrálskych dolárov (366.000 eur). Dôvodom je nedostatočné preukázanie krokov proti príspevkom obsahujúcim sexuálne zneužívanie detí, informuje TASR podľa správy agentúry AFP.
Inman Grantová súčasnú spoločnosť multimiliardára Elona Muska kritizovala za „prázdne reči“, sama v minulosti pre Twitter pracovala. Za nedostatočné plnenie si povinností v boji proti obsahu zobrazujúcemu zneužívanie detí kritizovala aj spoločnosť Google.
Elon Musk od prebratia Twitteru a premenovania na X celosvetovo znížil počet zamestnancov o vyše 80 percent. Mnohí z prepustených pracovali ako kontrola obsahu a zodpovedali za likvidáciu problematického obsahu.
Podľa Inman Grantovej z 90 na 75 percent kleslo aj proaktívne vyhľadávanie príspevkov s obsahom sexuálneho zneužívania detí počas troch mesiacov od prebratia spoločnosti.
„Twitter/X verejne vyhlasuje, že boj proti sexuálnemu zneužívaniu detí je pre spoločnosť najvyššou prioritou, no nemôžeme dopustiť, aby to boli iba prázdne reči. Potrebujeme vidieť, že slová podporujú skutky,“ vyhlásila Inman Grantová.
Vo februári vyzvala najväčšie online platformy, aby preukázali opatrenia na boj proti extrémnemu obsahu. Neuspokojivé odpovede od X a Google boli spôsobené obavami spoločností z reakcie verejnosti alebo nedostatočnými systémami.
Agentúra AFP požiadala obe spoločnosti o reakciu. Platforma X reagovala e-mailom: „Momentálne sme zaneprázdnení, skúste to neskôr“. Google v reakcii uviedol, že vyvinul technológie na detekciu, nahlasovanie a odstraňovanie materiálov zobrazujúcich sexuálne zneužívanie detí.
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú

Zabudni na Černáka. Milan Ondrík ožíva ako sériový vrah, ktorý desil Slovensko

Mobil za pár stoviek, ktorý vydrží 3 dni? Túto novinku si Slováci zamilujú z viacerých dôvodov

Vedci zistili o stromoch šialenú vec. Skrývajú záhadný svet, ktorý roky ovplyvňuje klímu

Dojazd nad 600 km a pokroková výbava. Škoda odhalila detaily svojho najpriestrannejšieho SUV

Nová česká komédia zabáva Slovákov a ovládla Netflix. Porazila aj vlajkové lode
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
PREMIUMNový dôchodkový systém je tu: Víťazom bude štátna kasa, rodičia majú smolu

Obľúbený zvyk Slovákov zrejme čoskoro zmizne: Pre tento detail ti na letisku môžu odmietnuť batožinu

Trumpova „uránová lúpež“ naráža na kritiku expertov. Operácia v Iráne je podľa nich veľmi riskantná

Firma zo Sládkovičova s tržbami 109 miliónov eur hlási masívnu investíciu: Chceme zostať „doma“ a vytvoriť nové pracovné miesta

Z ciest do oblakov za 3 minúty. Slovenský unikát AirCar mieri do výroby, prilákal čínskeho investora
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Zem je vo vnútri úplne iná, než sme si mysleli. Stojíme na gigantickom „oceáne”
- Žiari ako 500 biliónov Sĺnk. Najjasnejší objekt vo vesmíre má odpoveď na najväčšiu otázku ľudstva
- Za 20 000 eur dojazd 2000 km. Známa značka predstavila najvýkonnejšie SUV
- Slovensko nemá na výber, tvrdia odborníci. Progresívna energia je jedinou cestou k lacnej elektrine
- Legendárne Akty X po rokoch hlásia návrat. Obľúbenú dvojicu Muldera a Scullyovú nahradia títo herci
-
- Zem je vo vnútri úplne iná, než sme si mysleli. Stojíme na gigantickom „oceáne”
- Slovensko nemá na výber, tvrdia odborníci. Progresívna energia je jedinou cestou k lacnej elektrine
- Za 20 000 eur dojazd 2000 km. Známa značka predstavila najvýkonnejšie SUV
- Netflix odhalil najväčší film budúceho mesiaca. Ukáže brutálny boj o život
- Radiácia ju nezabila, využíva to ako palivo. Černobyľ ukrýva záhadu, ktorej vedci nerozumejú
-
- Lieta už 70 rokov. Najstarší bombardér USA havaroval s jadrovými bombami, stále nemá náhradu
- Čína opäť všetkým vytrela zrak. Predstavila stavebný stroj s dojazdom 1 400 km
- Za 35 minút predali 15-tisíc áut. Veľmoc ovládla trh s EV rekordným tempom a rozmetala Teslu
- Na Marse našli „stavbu“ ako zo Starovekého Egypta. Experti prehovorili jasne
- Celý život nás klamú. Powerbanky sú špinavý biznis, toto ti výrobcovia nikdy nepovedia
Výpadok internetu v Iráne trvá už 30 dní, koniec je v nedohľadne
Skončí konečne striedanie letného a zimného času? Európania majú jasnú preferenciu
Slovensko chystá tvrdý zákon proti zneužívaniu umelej inteligencie
Realita v Európe si vyžiadala radikálny krok. Štát naleje do obrany o takmer 10 miliárd eur viac
Konečne dávame zbohom ruskému plynu: Slovensko našlo nového spojenca
NASA hovorí o udalosti storočia. Mesiac zasiahol obrovský objekt, vytvoril 225-metrový kráter
Koniec európskej dominancie. Čína prvýkrát porazila Úniu v automobilovom obchode
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
PREMIUMNový dôchodkový systém je tu: Víťazom bude štátna kasa, rodičia majú smolu

Obľúbený zvyk Slovákov zrejme čoskoro zmizne: Pre tento detail ti na letisku môžu odmietnuť batožinu

Trumpova „uránová lúpež“ naráža na kritiku expertov. Operácia v Iráne je podľa nich veľmi riskantná

Firma zo Sládkovičova s tržbami 109 miliónov eur hlási masívnu investíciu: Chceme zostať „doma“ a vytvoriť nové pracovné miesta

