Takto sa pripravujú slovenskí operátori na príchod iPhone 11. Staršie modely čaká zlacnenie
Pred pár dňami sme sa stali svedkami predstavenia najnovšej generácie iPhonov. Apple sa rozhodol pre vylepšenia hlavne v oblasti softvéru či fotoaparátu, no predstavil aj viacero skvelých noviniek. Ako je už zvykom, tak za všetko si pýta aj poriadne mastnú sumu, ktorá ťa donúti nazrieť poriadne hlboko do tvojej peňaženky.
Väčšina fanúšikov značky Apple už určite netrpezlivo čaká na deň, kedy si budú môcť zadovážiť dlho očakávaný iPhone 11. Okrem obchodov však nová generácia iPhonov už čoskoro obohatí ponuku aj slovenských mobilných operátorov.

Niektorí operátori poskytujú svojim zákazníkom možnosť vziať si nové zariadenia na paušál za zvýhodnené ceny. Navyše v niektorých prípadoch si môžeš zvoliť úhradu určitej čiastky a zvyšnú časť si môžeš rozrátať do mesačných splátok, čím menej zaťažíš tvoj rozpočet.
Telekom ponúkne všetky verzie
V Telekome sa začína predpredaj nových iPhonov 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max už dnes 13. septembra v poobedňajších hodinách. Štart predaja je naplánovaný na 20. septembra. Už teraz je teda jasné, že Telekom bude mať v ponuke všetky tri verzie, čo určite poteší všetkých záujemcov. Presné farebné a pamäťové verzie však Telekom upresní na budúci týždeň.
„Určite sa chceme predzásobiť na samotný štart a postupne mať k dispozícii ďalšie kusy, ale veľa závisí od dodávok výrobcu. Predávať budeme aj naďalej niektoré staršie modely ako iPhone 8, postupne budeme dopredávať modely iPhone XR, XS a XS Max, u ktorých očakávame mierne zlacnenie,“ uviedol pre FonTech.sk hovorca spoločnosti Michal Korec.
V Telekome sú zvedaví, ako zákazníci zareagujú na slovenský štart noviniek. K iPhonom nebudú pridávať žiadne darčeky, no samozrejmosťou bude určitá dotácia k paušálom ÁNO, podľa výšky programu. Medzi najpredávanejšie modely iPhonov v Telekome patrí jednoznačne iPhone 6 za ktorým nasledujú iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 4S a iPhone 7. To však neznamená, že modely ako iPhone 8, X či XR alebo XS neboli úspešné.
„Za posledných 5 rokov sa totiž zmenila aj celková ponuka iPhonov. V prvých rokoch Apple uvádzal iba jeden nový model a paralelne predával aj jeden-dva staršie. Od roku 2013 však Apple uvádza viacero modelov svojich zariadení, čím sa záujem oproti minulosti rozloží medzi viaceré modely,“ dodal pre FonTech.sk Michal Korec.
V o2 a Orange sú s informáciami zatiaľ opatrní
V O2 boli o niečo stručnejší. Predaj taktiež odštartujú 20. septembra, pričom dostupnosť farebných prevedení a cien upresnia na budúci týždeň.
„Kvôli ponuke iPhonov otvoríme predajne ešte v predstihu štandardných otváracích hodín. Z novej ponuky si budú môcť naši zákazníci vyberať iPhony k svojim paušálom už od 0 eur,“ uviedla pre FonTech.sk hovorkyňa spoločnosti O2 Tereza Molnár.
Orange prezradil len dátum predaja, ktorý je rovnaký ako v prípade Telekom či O2. O pamäťových verziách, dostupných farbách a ďalších podrobnostiach bude Orange, na základe ich vyjadrenia, informovať neskôr.

Môžeme očakávať, že aj na Slovensku bude o nové iPhony veľký záujem, pričom väčšina zákazníkov využije hlavne možnosti dotácie od mobilných operátorov.
Zaujímavé bude sledovať predovšetkým to, ktorá verzia sa stane tou najpredávanejšou. Je však veľmi pravdepodobné, že to bude práve najlacnejšia verzia. O tom, ako sa nové iPhony predávajú, ťa budeme určite informovať v našich ďalších článkoch.
Čítajte viac z kategórie: Smartfóny
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú

Tomuto Slováci neodolajú: Obľúbený operátor rozdáva dáta zadarmo aj výrazné zľavy na zariadenia

Veľká zmena v televíznom vysielaní. Známa stanica končí, nahradí ju nová TV

Známy operátor práve zvýšil ceny na Slovensku. Priplatia si všetci zákazníci

Tisíce Slovákov sa dočkali. Obľúbený operátor spúšťa novinku, ktorá mení paušály od základov

Toto nemalo existovať. Vedci našli v Číne záhadné technológie staré 160 000 rokov
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
PREMIUMSlovákov čaká najväčšia zmena PZP za posledné desaťročia. Vodičom hrozia automatické pokuty a vyradenie áut z evidencie

Virálna fotka „spiaceho Danka“ rozprúdila spor. Líder SNS obviňuje poslankyňu z podrazu, Mesterová reaguje

Nové profesie ponúkajú platy až 4500 €. Trh práce sa mení, toto sú najžiadanejšie pozície budúcnosti na Slovensku

AKTUÁLNE: Nehoda autobusu si vyžiadala zásah, vozidlo s cestujúcimi skončilo mimo cesty
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Svet nastavil zrkadlo slovenskej vláde. Stačí jediná vec a Slováci začnú kupovať elektromobily
- Na ČSFD má 81 %. Na Slovensko v tichosti dorazil jeden z najlepších seriálov roka
- Našli sme jeden z najvyváženejších televízorov na trhu. OLED za takúto cenu prekvapil (RECENZIA)
- Plyn a uhlie sú minulosť. Európe sa otvára zdroj energie, ktorý funguje nonstop
- Energetický zázrak šokoval svet. Ďaleký región funguje bez uhlia a plynu vďaka čistým zdrojom
-
- Svet nastavil zrkadlo slovenskej vláde. Stačí jediná vec a Slováci začnú kupovať elektromobily
- Plyn a uhlie sú minulosť. Európe sa otvára zdroj energie, ktorý funguje nonstop
- Našli sme jeden z najvyváženejších televízorov na trhu. OLED za takúto cenu prekvapil (RECENZIA)
- Na ČSFD má 81 %. Na Slovensko v tichosti dorazil jeden z najlepších seriálov roka
- Honda všetkých prekvapila. Nechcený pohon teraz stojí o polovicu menej a je o 92 % výkonnejší
-
- Slovákom do áut pribudla ďalšia povinnosť. Ak ju nemáš, neprejdeš STK ani ho neprihlásiš
- Padnutý strom v Amazónii nechal vedcov v nemom úžase. Odhalil tajomstvo ukryté stáročia
- Svet nastavil zrkadlo slovenskej vláde. Stačí jediná vec a Slováci začnú kupovať elektromobily
- Musk odpojil Rusov, tí sa vynašli. Majú však taktickú nevýhodu, ktorú Ukrajina trestá
- Nič podobné svet nevidel. Nový systém dokáže ničiť drony s extrémnou presnosťou
AKTUÁLNE: Veľký operátor hlási výpadok služieb. Slovákom nefunguje internet ani TV
Mercedes hlási drsný pád zisku. Legendárna automobilka narazila na stenu
Európska únia čelí kríze. Okamžite musí vyriešiť problém s energiami
Rusko zakázalo ľuďom ďalšiu populárnu aplikáciu. Zablokovalo ju na svojom území
NATO spúšťa operáciu Arktická stráž. Sever sa mení na novú frontovú líniu
Boeing predbehol Airbus tam, kde to bolí najviac. Nový rok prináša nečakanú rivalitu
Na toto neboli pripravení. Čínsky trh s elektromobilmi zažil niečo naozaj nečakané
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
PREMIUMSlovákov čaká najväčšia zmena PZP za posledné desaťročia. Vodičom hrozia automatické pokuty a vyradenie áut z evidencie

Virálna fotka „spiaceho Danka“ rozprúdila spor. Líder SNS obviňuje poslankyňu z podrazu, Mesterová reaguje

Nové profesie ponúkajú platy až 4500 €. Trh práce sa mení, toto sú najžiadanejšie pozície budúcnosti na Slovensku

