Spôsobov, ako zlepšiť svoje pracovné nasadenie, nie je nikdy dosť. Vybrali sme 8 programov pre operačný systém Windows, ktoré dokážu zmeniť návyky a zlepšiť pracovnú efektivitu.

ShareX

Ruku na srdce. Vstavaný nástroj na vystrihovanie alebo editáciu snímky obrazovky vo Windowse nepatrí medzi najprijateľnejšie spôsoby, ako zachytávať momenty na obrazovke. ShareX je komplexný, no na povrchu prijateľný program, ktorý v sebe skrýva možnosť snímania celej obrazovky, požadovaného výseku alebo len práve aktívneho okna.

FonTech

Samozrejmosťou je priradenie vlastných klávesových skratiek a cesty ukladaných súborov. Po otvorení programu tak na teba čaká komplexnejší pohľad na fungovanie mašinérie menom ShareX, ktorá nezaháľa ani v automatickom zdieľaní online alebo okamžitom editovaní daného záberu.

Ditto

Rozhodne najlepším programom na zozname je manažér kopírovania Ditto. Ten je dostupný klasicky skrz inštaláciu, no na webe sa ponúka aj prenosná verzia, takže ho s prehľadom dostaneš aj do firemného počítača.

FonTech

Ditto si dokáže zapamätať stovky kopírovaných výrazov, spúšťa sa pri štarte Windowsu a takmer vôbec nezaťažuje systém. Jednoduchá klávesová skratka vyvolá zaujímavé menu, ktoré v sebe navyše skrýva priamočiare vyhľadávanie výrazov, čo pri takto zameraných programoch nie je pravidlom. Čerešničkou na torte je možnosť zapamätať si kopírované obrázky alebo snímky obrazovky.

EarTrumpet

Ovládanie hlasitosti vo Windowse už nikdy nebude tak priamočiare ako doteraz. Eartrumpet je jednoduchý nástroj dostupný skrz Microsoft Store, ktorý do taskbaru vedľa klasického ovládania hlasitosti pridá vlastnú ikonu skrývajúcu hneď niekoľko ovládacích líšt.

FonTech

Každá z nich reprezentuje otvorený program a jeho aktuálnu hranicu hlasitosti. V tomto menu tak môžeš ovládať ozvučenie alebo rovno tlmiť zvuk procesov na pozadí nezávisle od seba.

Paint.NET

Skicár je síce použiteľným nástrojom, no chýbajú mu niektoré funkcionality, ktoré Paint.NET dokázal vtesnať do niekoľko megabajtovej veľkosti. Na systém nenáročný program je však až extrémne všestranný, používateľsky jednoducho uchopiteľný a pre expertnejšie skupiny bezproblémovo fungujúci ako posledná záchrana.

FonTech

Ochota nezaberať drahocenné miesto na disku sympaticky dopĺňa jeho svižnosť a bohatá ponuka nástrojov inšpirovaná najznámejšími softvérovými velikánmi grafického sveta.

MalwareBytes

Antivírusový program MalwareBytes má v porovnaní s konkurenciou niekoľké nevyvrátiteľné výhody, čo z neho robí jeden z najnevyhnutejších programov v rámci operačného systému. MalwareBytes je šetrný čo sa týka záťaže na systém, od používateľa nevyžaduje mnoho pozornosti a aj tie najzásadnejšie funkcionality ponúka zadarmo.

malwarebytes.com

Platený program je navyše lacný, vďaka čomu MalwareBytes aj my inštalujeme ako jeden z prvých programov pri novej inštalácii Windowsu.

Franz

V technologickom svete existuje hneď niekoľko nástrojov spravujúcich komunikačné kanály ako Messenger, WhatsApp či Slack. Z nášho uhla pohľadu je najpríjemnejší spôsob ako odpovedať na správy roztrieštené medzi početné komunikačné aplikácie program Franz.

meetfranz.com

Jeho najväčšou výhodou je používateľské prostredie, do ktorého môžeš implementovať najznámejšie četovacie služby na jedno ucelené miesto, rýchlo medzi nimi prepínať a dokonca ich spravovať aj pod viacerými účtami.

One Commander

Prehliadač vo Windowse ti nepríde praktický a Total Commander považuješ za archaický evergreen nesúci svoje nedostatky so sebou už niekoľký rok v poradí? Zváž One Commander, ktorý mnohí považujú za priamu alternatívu Finderu z Macov.

onecommander.com

One Commander je až chorobne modifikovateľný, na používanie ľahko naučiteľný a skvele zapadá do ekosystému Windowsu. Sledovanie cesty obrovským tunelom priečinkov v systéme je vďaka tomuto programu radosť, najmä ak pracuješ s veľkou hierarchiou priečinkov a súborov.

Prečítaj si tiež
Toto je 8 skvelých rozšírení pre Google Chrome, ktoré vylepšia prehliadanie internetu

OneNote

Windows oproti konkurencii zaostáva na poli dedikovaných programov cielených na produktivitu o niekoľko míľových krokov. Zatiaľ čo Macy majú na každú drobnú funkcionalitu aplikáciu, používateľ Windowsu sa v mnohých prípadoch musí uspokojiť len s online verziou zabudovanou do rozhrania internetového prehliadača.

FonTech

Inak tomu nie je ani na poli poznámkových editorov, ktoré na Apple produktoch nájdeš neúrekom. Najschopnejšou alternatívou na Windowse je OneNote od Microsoftu, ktorého verziu zadarmo nájdeš v Microsoft Store.

Či už budeš OneNote používať na značenie poznámok v škole, písanie dlhých článkov alebo dokonca na písanie dotykovým perom, editor od Microsoftu už nikdy nepustíš k vode.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú