RPG si prešlo naozaj dlhú cestu – od začiatkov na PC, po skok cez tablety, až k smartfónom užívateľov. Dnes je už normálne, že si svoju obľúbenú hru vie každý vziať „do vrecka“ a kedykoľvek zahrať.

RPG hry majú najväčšie množstvo herných fanúšikov a niet sa prečo diviť. Prinášajú možnosť preniesť sa do sveta fantázie, blízkej budúcnosti či vesmíru, alebo objavujú tajomný príbeh za hernými charaktermi. Prinášame výber 6 najlepších, ktoré budete mať spolu so smartfónom vždy so sebou.

Final Fantasy XV Pocket Edition

Android: Zdarma

iOS: Zdarma

Ide o vreckovú verziu Final Fantasy XV. Táto epizóda mobilnej RPG prináša možnosť boja malého Princa jediným dotykom na displej. To, samozrejme, neberie na kvalite a hráči určite ocenia tzv. chibi grafiku, ktorá v komplexnosti zachytáva priebeh viacerých podobných herných súbojov. Prvá kapitola je dostupná zdarma, pričom nasledujúce je možné zakúpiť priamo v aplikácii.

Dungeon Hunter 5

Android: Zdarma

iOS: Zdarma

Je rok 2100 a hlavná postava je na začiatku len hromadou prachu, usilujúcou sa vybojovať si svoju cestu k bohatstvu. Postupom času sa postava vylepšuje a získava množstvo zaujímavých upgradov, ktoré je následné možné craftovať a vytvárať tak ešte lepšie brnenie či zbrane. Na hru je potrebné trochu väčšie množstvo kapacity, no jednoznačne stojí za to ju aspoň vyskúšať.

Warhammer Quest 2: The End Times

Android: 5,49 Eur

iOS: 5,49 Eur

Chaos narastá a je potrebné proti nemu bojovať. Warhammer Quest : The End Times, prináša hru pre mobilné platformy, kde hráči preberajú velenie hrdinov z rôznych rás vo svete Warhammeru. V príbehu zabraňujú nepriateľom v hľadaní mystického artefaktu. Základný balíček v hre obsahuje 10 misií v rámci vedľajších úloh. Doplnkové misie a charaktery sú dostupné prostredníctvom nákupov v aplikácií.

Pocket Mortys

Android: Zdarma

iOS: Zdarma

Pokiaľ zbožňujete známy seriál Rick and Morty, ich vreckové prevedenie je vyrobené priamo pre vás. Hra je zaujímavou kombináciou Pokémonov a spomenutého kresleného seriálu. Hlavnou postavou je Rick, ktorý má za úlohu uloviť rôzne podobizne Mortyho. Tie majú rozdielne schopnosti a štatistiky. Nechýba známy spôsob humoru, ktorého priaznivci hru ocenia i napriek slabšiemu grafickému spracovaniu.

Star Wars: Knights of the Old Republic

Android: 9,49 Eur

iOS: 10,99 Eur

Nehynúca klasika sa vracia do galaxie 4000 rokov pred prvými udalosťami Star Wars. V tejto dobe vedie Darth Malak armádny útok Sithov proti Republike. Na začiatku príbehu sa hlavná postava prebúdza na lodi republiky, ktorá je pod paľbou, bez najmenšieho vedomia o tom, čo sa vlastne deje. Postupom času sa však dozvedá súvislosti celého príbehu. Hra, nazývaná tiež skratkou KOTOR, chytí rýchlo za srdce a hráča od seba nepustí pokiaľ ju nedohrá až do konca.

Vainglory

Android: Zdarma

iOS: Zdarma

Ako posledné prichádza na rad vývojárske štúdio, ktoré stojí za aktuálne veľmi populárnou hrou hlavne medzi užívateľmi obľubujúcimi MOBA hry. Ich názov je Super Evil Megacorp. Hráči sa v ich hre Vainglory dostávajú do graficky nádherne spracovaného sveta, v ktorom si vyberajú možnosť charakteru. Pre tvorbu hry sa vytvoril vlastný jedinečný engine E.V.I.L., ktorého výsledkom je perfektná optimalizácia a už spomenuté vizuálne spracovanie.  Ako je tomu napríklad pri hrách Dota alebo LoL, úlohou je vedieť postaviť správny build na hrdinu, použiť rôzne charakterové schopností a spolu s teamom vyhrať zápas tým, že sa zničí nepriateľský base.

 

Väčšina RPG je pre užívateľov free. Práve také sa dostali i na náš list, i keď v pár prípadoch nebolo možné nespomenúť nejednu, síce platenú, no za to výbornú RPGčku. Pokiaľ si o niektorej z nich počul prvýkrát, určite neváhaj a aspoň vyskúšaj kúsok z gameplayu. Možno práve nájdeš tú pravú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom