Opäť sa ukázalo, že učenie detí, ako sa zachovať a ako privolať pomoc v núdzových situáciách, je nesmierne dôležité. Iba 4-ročný chlapec zo Spojeného kráľovstva totiž zachránil svojej mame život len pomocou iPhonu.

4-ročný Roman bol doma so svojou dvojičkou a mladším bratom. Keď uvidel mamu ležať na zemi, okamžite vedel, čo má robiť. Pomocou maminho iPhonu a jej odtlačku prsta ho odomkol a požiadal hlasovú asistentku Siri, aby zavolala pomoc. Nasledovalo vytočenie čísla 999 a Roman operátorke poskytol adresu, na ktorú prišli záchranné zložky. Ako dôkaz zverejnila polícia aj nahrávku z tohto nepríjemného telefonátu.

nenechaj si ujsť
Kvalitná konštrukcia Xiaomi Mi5 zachránila život policajtovi! Smartfón po zásahu nožom stále bezproblémovo pracuje

V nej opisuje chlapec svoju mamu ako „mŕtvu“, avšak neskôr vysvetlí, že zatvára oči a nedýcha. Polícia a záchranári sa dostali na miesto o 13 minút neskôr. Zranenej poskytli prvú pomoc a našťastie sa ju pred odvozom do nemocnice podarilo prebrať. „Je to úžasný príbeh. Vďaka rýchlemu mysleniu a požiadaniu Siri o pomoc tento mladý chlapec zachránil svojej mame život, čo znamená, že tu stále je a na svojich synov môže byť hrdá.“ – povedal pracovník mestskej polície.

Tento prípad sa odohral ešte 7. marca. Tim Cook však včera na sociálnej sieti Twitter o ňom informoval a poprial Romanovej mame skoré uzdravenie. Nie všetky deti sú natoľko pohotové, aby sa rovnako zachovali v núdzových situáciách. Roman mal šťastie, že vedel ako-tak narábať so smartfónom a požiadať Siri o pomoc. Tiesňové volanie sa dá, samozrejme, uskutočniť aj bez odomknutia smartfónu, no pri veku tohto chlapca sú jeho činy naozaj pozoruhodné.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom