banner-mi5s
O kvalitnej konštrukcií jarného high-endu Mi5 niet pochýb, no zdá sa, že je ešte odolnejšia ako sa predpokladalo a tentokrát dokonca zachránila život istému príslušníkovi čínskej polície pri útoku nožom. Pozrite si fotografie, ktoré len dokazujú odolnosť tohto skvelého smartfónu.

Tento prípad sa stal v Číne bratovi známeho analytika, Kevina Wanga, ktorý potvrdil, že život jeho brata s povolaním policajta zachránil smartfón Xiaomi Mi5. Napadnutý policajt použil smartfón ako štít, ktorý zachytil nôž v zadnej časti. Informácie spolu s fotografiami boli uverejnené na sociálnej sieti Weibo. Na fotkách môžeme vidieť, že predná strana spolu s obrazovkou ostala neporušená.

xiaomi-mi-5-2

Zobraziť kompletné špecifikácie Xiaomi Mi5

Majiteľ tohto hrdinského telefónu tvrdí, že aj po tom ako sa v ňom zapichol nôž, je stále funkčný, no zatiaľ to nebolo overené. V nedávnej histórii sme počuli už o viacerých telefónoch, ktoré zachraňovali životy svojou kvalitnou konštrukciou a nejednalo sa o bezvýznamné prípady.

TIP: Xiaomi Mi5C sa objavil v ponuke ďalšieho e-shopu, oficiálne predstavenie je už za rohom

Napríklad v južnej Afrike zastavil Huawei P8 Lite guľku zo zbrane a krátko na to rovnakým spôsobom zachraňoval život aj model Lumia 520 od Nokie či Samsung Galaxy Mega. Nešťastný incident je v podstate akousi pochvalou pre Xiaomi, ktoré vyrába čoraz kvalitnejšie zariadenia. Spomínaná Mi5-ka bola túto jeseň nahradená vylepšeným modelom Mi5S. Na trh prišla aj verzia Mi5S Plus s duálnym fotoaparátom a čoskoro by sa mal objaviť aj lacnejší variant s označením Mi5C, ktorý bude lacnejšou alternatívou populárnej Mi5-ky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP