O tohtoročných iPhonoch od Apple sa na webe objavilo už mnoho rôznych špekulácií, ktoré pojednávali nielen o ich dizajne, ale aj možnej výbave. Do oficiálneho predstavenia týchto noviniek ostáva ešte pár týždňov, no už teraz si môžeme urobiť predstavy o tom ako budú nové vlajkové lode spoločnosti vyzerať. Dizajn očakávaných iPhonov pre tento rok bol teraz na videu odhalený vďaka vytlačeným 3D maketám, ktoré sa porovnali s minuloročným iPhonom X.

Apple predstaví svoje tohtoročné smartfóny v priebehu septembra, no analytici a mnohí leaksteri doteraz odhalili už veľa ich predpokladaných vlastností. Podľa všetkého sa začiatkom jesene dočkáme nie dvoch, ale troch nových modelov. Tie si adoptujú revolučný dizajn spoločnosti, s ktorým ako prvý prišiel v minulom roku iPhone X.

Pripravované iPhony sa ukázali v podobe 3D makiet

Trojica nových iPhonov bude vďaka svojej výbave rozdelená do rôznych cenových kategórií. Dvaja zástupcovia dostanú prémiové cenovky, no uzrieť by sme mali aj model s LCD displejom za lákavejšiu sumu. Týmto kúskom by mal byť dostupný iPhone 9, ktorý dostane 6,1″ LCD panel a na zadnej stene mu bude dominovať len jediný objektív. Zvyšné dva modely dostanú tú najlepšiu výbavu od Apple. Jeden z nich bude priamym nástupcom pre minuloročný výročný model. Druhý sa vďaka svojej veľkosti stane jeho väčším súrodencom.

Nenechaj si ujsť
Takto by mohol vyzerať lacnejší iPhone tento rok. Dizajnovo pôjde o vydarený smartfón

Nástupca iPhonu X by tak mal prísť s 5,8″ OLED displejom a iPhone X Plus môže dostať až 6,5″ OLED zobrazovací panel. Táto novinka by pritom mohla staviť na rozhodnutie čínskeho konkurenta. Práve Huawei priniesol na svet prvý model s troma fotoaparátmi. Po vzore Huawei P20 Pro tak aj iPhone X Plus môže na svojej zadnej stene dostať až 3 objektívy. Najväčšie zmeny ale Apple urobí najmä „pod kapotou“ týchto noviniek. To, ako budú očakávané smartfóny spoločnosti vyzerať, sme mohli vidieť na nejednom renderi.

Teraz sa však podoba pripravovaných iPhonov zhmotnila vo vytlačené 3D makety, ktoré si svoje rozmery porovnali s iPhonom X. Týmito modelmi boli lacnejší iPhone 9 s jedným fotoaparátom a väčší iPhone X Plus. Zatiaľ nie sú presne známe detailné špecifikácie a rozmery očakávaných iPhonov. Takéto porovnanie ale prináša skvelú predstavu o ich veľkosti a podobe. Oficiálne sa s trojicou Apple smartfónov stretneme až počas septembrového predstavenia. Dovtedy si tak budeme musieť vystačiť aj s takýmito vytlačenými 3D modelmi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom