Samsung je už dlhé roky v segmente smartfónov celosvetovou stálicou a svojim zákazníkom sa snaží ponúkať čoraz lepšie modely. Pred pár týždňami sme boli svedkami predstavenia novej dvojice zástupcov S-línie, ktorí do vienka dostali skutočne špičkovú výbavu. Kórejský výrobca pri návrhu Galaxy S9 nezaháľal a vybavil ho tiež množstvom užitočných funkcií, ktoré by nemal prehliadnuť žiadny používateľ. 

Android smartfóny sa v porovnaní s konkurenciou z Kalifornie vždy vyznačovali bohatšími možnosťami, ktoré dovoľujú ich majiteľom si prostredie v nich prispôsobiť podľa vlastného gusta. Široké možnosti tohto operačného systému nájdeme aj v najnovšej vlajkovej lodi Samsungu. Nová Galaxy S9-ka a jej väčší súrodenec prinášajú do sveta smartfónov poriadnu výbavu, ktorú jej môže závidieť nejeden protivník. Súčasťou systému sú tiež bohaté nastavenia a možnosti, ktoré rozhodne stoja za vyskúšanie.

Úprava rozlíšenia obrazovky

Po vybratí z krabice je displej Samsungu Galaxy S9/S9+ prednastavený na FullHD+ rozlíšenie, teda 2220 x 1080 pixelov. Zobrazovací panel však dokáže používateľovi poskytnúť ešte viac pixelov a dokonalo ostré WQHD+ rozlíšenie, ktoré nájdeme v nastaveniach obrazovky. Jeho aktiváciou sa síce mierne ovplyvní celková výdrž batérie na jedno nabitie, no používateľ si bude môcť naplno vychutnať najlepší displej medzi smartfónmi.

Nočný režim ochráni zrak

Filtrovanie modrého svetla obrazoviek je dnes už bežnou funkciou, ktorá samozrejme nesmie chýbať ani v tak skvelom smartfóne, akým je Samsung Galaxy S9. Ochrániť svoj zrak pri prezeraní obsahu v noci môže používateľ jednoduchým zapnutím filtra modrého sveta v nastaveniach obrazovky. Čas pôsobenia funkcie je možné prispôsobiť si podľa seba, alebo zapnúť jeho automatickú aktiváciu pri západe Slnka.

Ešte viac aplikácií na domovskej obrazovke

Rozmiestnenie ikoniek aplikácií na ploche je v základných nastaveniach Galaxy S9-ky pomerne široké, a tak sa vedľa seba nevmestia viac ako 4 aplikácie. Mriežku rozloženia ikon je však možné zmeniť v nastaveniach obrazovky, pričom sa potom na domovskú plochu zmestí omnoho viac aplikácií.

Bola by škoda nevyužiť potenciál „Infinity“ displeja

Nenechaj si ujsť
Už vieme, koľko Samsung platí za všetky komponenty Galaxy S9+

Obrazovka Samsungu Galaxy S9 je jednou z jeho najväčších predností, ktoré prezentujú smartfón už na prvý pohľad. Veľký displej s minimálnymi rámikmi ale nie je po chuti všetkým aplikáciám. Mnohé tituly sa však tomuto trendu bezrámikových displejov začali prispôsobovať, a tak je obyčajným kliknutím možné vyplniť obsahom aplikácie celý displej S9-ky. Zoznam podporovaných aplikácií sa pritom nachádza aj v Nastaveniach. Tam používateľ uvidí, ktoré z vybraných titulov môže jeho nový Samsung zobraziť na celej ploche displeja.

Otváranie notifikačnej lišty z akéhokoľvek miesta obrazovky

Netradičný pomer strán a tiež väčšia výška najmä u modelu Galaxy S9+ robí zo sťahovania hornej lišty náročnú úlohu, pri ktorej mnohí používatelia na hornú časť obrazovky palcom ruky jednoducho nedočiahnu. Stiahnuť notifikačnú lištu je však možné aj z iného miesta displeja. Pre aktiváciu tejto možnosti musí ísť používateľ do nastavení obrazovky a v záložke „Domovská obrazovka“ zapnúť možnosť „Rýchlo otvoriť panel oznámení“.

Prispôsobenie vibrácií pri upozorneniach a volaniach

Klasické vibrovanie počas prichádzajúcich upozornení poznajú všetci majitelia telefónov a smartfónov. Samsung Galaxy S9 však používateľovi ponúka možnosť vybrať si z niekoľkých rôznych štýlov vibrácií, ktoré si môže zvoliť samostatne pre prichádzajúce volania a upozornenia. Pred nastavením je možné podobne ako pri zvonení si každú vibráciu vopred vyskúšať.

Nastavenie intenzity vibrácií

Okrem výberu rôznych štýlov vibrovania Galaxy S9-ky si používateľ v nastaveniach dokáže prispôsobiť aj silu, akou vibračný motorček smartfónu zachveje konštrukciou pri upozorneniach a volaniach. V týchto možnostiach je rovnako dostupná aj možnosť nastavenia intenzity vibračnej odozvy po silnom stlačení domovského tlačidla. Tieto funkcie si však vo svojich smartfónoch nájdu aj majitelia predchádzajúcej S8-ky, či posledného Samsungu Galaxy Note 8.

Ekvalizér prináša ešte kvalitnejšiu reprodukciu audia

Nenechaj si ujsť
Galaxy S9 je skvelý, ale predchodca je výhodnejšou voľbou. Tieto dôvody hovoria za všetko

Samsung svoj nový model Galaxy S9 a S9+ prezentoval vo veľkom štýle, pričom nezabudol spomenúť aj skvelé stereo reproduktory. O ich perfektný zvukový prejav sa postarala firma AKG, ktorá k týmto smartfónom pribalila aj svoje kvalitné slúchadlá. Ekvalizér týchto smartfónov však ponúka ešte viac možností ako zvýšiť kvalitu hudby. Okrem nastavení Dolby Atmos nájdeme z možnostiach aj funkciu UHQ, ktorá povýši reprodukovaný zvuk na novú úroveň. Samsung sa tak postaral, aby sa používatelia jeho S9-ky cítili výnimoční aj pri počúvaní muziky.

Šikovné sledovanie pohľadu zabráni vypnutiu obrazovky

Pri dlhšom prezeraní obsahu na smartfóne sa neraz mnohým používateľom stane, že sa obrazovka po prednastavenom časovom limite jednoducho vypne. Túto situáciu však nemusia poznať majitelia nových Samsungov, ktoré vo svojich možnostiach skrývajú ďalšiu skvelú funkciu. Tá umožňuje prednej selfie kamere sledovať pohľad používateľa, ktorý tak môže byť na obrazovku upriamený aj niekoľko minút a používateľ ju nebude musieť dotykom opätovne budiť.

Vyhľadávacia lišta domovskej obrazovky vo vlastnom štýle

Zmeniť natívne biele podfarbenie lišty pre vyhľadávanie nie je vôbec zložité. Stačí pritom iba kliknúť na trojicu bodiek, kde sa následnej objaví možnosť prispôsobenia. Používateľ tak získava voľnú ruku a môže si vyhľadávaciu lištu Googlu prispôsobiť podľa svojich preferencií, aby štýlom padla napríklad k zvolenej tapete obrazovky.

Šetrenie obrazovky počas nabíjania

Po zapojení svojej novej S9-ky nemusí používateľ pozerať iba na nudnú čiernu obrazovku. Nastavenia smartfónu totiž ponúkajú aj možnosť šetriča obrazovky, ktorý bude pri dopĺňaní energie zobrazovať vybrané fotografie, novinky a počasie, či náhodnú spleť farieb. Výber týchto možností je opäť možné nájsť v nastaveniach obrazovky.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Galaxy S9 vylepšil minuloročnú dokonalosť Samsungu a zlyhal tam, kde nemal

Samsung Galaxy S9 a S9+ sú skutočne jednými z najlepších smartfónov, aké momentálne svet pozná. Zákazníkov chcú očariť nadupaným hardvérom, ktorý žiadnemu konkurentovi nič nedaruje. Rovnako sa výrobca vyšvihol aj pri vývoji fotoaparátov týchto noviniek, ktoré dostali ako prvé variabilnú clonu pre ešte dokonalejšie zábery. Všetku výbavu však dopĺňa aj hŕba užitočných nastavení, ktoré svojim spôsobom potešia každého používateľa.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú