Heslá, ako starwars, ferrari či chelsea. Aj to sú tie najhoršie v roku 2017, ktoré dokazujú, že ľudia sú jednoducho nepoučiteľní. Patríš medzi nich?

SplashData, známy tvorca softvéru pre správu hesiel SplashID, TeamsID a Gpass, zostavil zoznam stovky najhorších hesiel roku 2017. Ten vznikol z viac ako 5 miliónov uniknutých hesiel rôznych systémov. Odborníci v SplashData odhadujú, že takmer 10 % počítačov používa jedno z hesiel v zozname, ktorý si môžeš pozrieť v našej galérii.

Nepamätáš si heslá? Použi správcu hesiel

„Hackeri používajú bežné pojmy z popovej kultúry a športu, aby prenikli do online účtov, nakoľko vedia, že mnoho ľudí používa ľahko zapamätateľné slová,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti SplashData, Morgan Slain.

Ten zároveň odporúča použitie správcu hesiel, ktorý vytvorí silné a neopakujúce sa heslá. Niekedy môžu byť prelomené aj robustné heslá, pokiaľ používaš služby so slabým zabezpečením. Heslá názvov obľúbeného auta, filmu, skladby alebo futbalového tímu rozhodne neodporúčame. Tieto ťa totiž robia zraniteľným aj voči amatérskym hackerom, rozčúlenej frajerke alebo zlomyseľným kolegom. Bezpečnosť na internete tak rozhodne netreba podceňovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom