Heslá, ako starwars, ferrari či chelsea. Aj to sú tie najhoršie v roku 2017, ktoré dokazujú, že ľudia sú jednoducho nepoučiteľní. Patríš medzi nich?

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

SplashData, známy tvorca softvéru pre správu hesiel SplashID, TeamsID a Gpass, zostavil zoznam stovky najhorších hesiel roku 2017. Ten vznikol z viac ako 5 miliónov uniknutých hesiel rôznych systémov. Odborníci v SplashData odhadujú, že takmer 10 % počítačov používa jedno z hesiel v zozname, ktorý si môžeš pozrieť v našej galérii.

Nepamätáš si heslá? Použi správcu hesiel

„Hackeri používajú bežné pojmy z popovej kultúry a športu, aby prenikli do online účtov, nakoľko vedia, že mnoho ľudí používa ľahko zapamätateľné slová,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti SplashData, Morgan Slain.

Ten zároveň odporúča použitie správcu hesiel, ktorý vytvorí silné a neopakujúce sa heslá. Niekedy môžu byť prelomené aj robustné heslá, pokiaľ používaš služby so slabým zabezpečením. Heslá názvov obľúbeného auta, filmu, skladby alebo futbalového tímu rozhodne neodporúčame. Tieto ťa totiž robia zraniteľným aj voči amatérskym hackerom, rozčúlenej frajerke alebo zlomyseľným kolegom. Bezpečnosť na internete tak rozhodne netreba podceňovať.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
14%
Mám to
14%
Nepáči sa mi to
43%
Neznášam to
29%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.