Prvého apríla by si nemal nikomu nič veriť, a to ani technologickým spoločnostiam. Niekoľko našich čitateľov takmer uverilo článku o kúpe čínskeho výrobcu Xiaomi spoločnosťou Apple. Medzi dobrých producentov aprílových žartov patrí rozhodne aj Google. Nižšie tak nájdeš tie najlepšie aprílové žarty od tohto giganta. 

PAC-MAN MAPY

1. apríl
zdroj fotografie: Google Mapy

O tejto hre sme ťa informovali aj na našej facebookovej stránke. Google si pri príležitosti prvého apríla prichystalo hru PAC-MAN, ktorú zakomponovalo do svojich máp. Stačí, keď si vyberieš vhodnú oblasť pre hru a klikneš na „Vložte mincu“ v ľavej dolnej časti. Mapa sa premení na hraciu plochu a nostalgická hra môže začať. PAC-MAPS sa však neukazuje ako aprílový žart prvýkrát. Objavil sa totiž aj v roku 2015.

1. apríl
zdroj fotografie: Google Mapy

Google Gnome

Gnome je akýsi asistent, ktorý ti odpovie na všetky otázky a vykoná všetko, čo mu prikážeš. Chceš si na televízore zapnúť seriál, pustiť vodu na záhrade alebo chceš vedieť, z akého smeru fúka vietor? S týmto všetkým ti Google Gnome ochotne pomôže.

Google Asistent

Ak sa ho dnes opýtaš na „April Foolproof“, odpovie ti, aby si neveril svojim príbuzným, alebo aby si ostal skeptický, keď uvidíš niečo nezvyčajné.

1. apríl
zdroj fotografie: Google

nenechaj si ujsť náš aprílový žart
Horúce správy: Apple kupuje čínskeho giganta Xiaomi! Začína nová éra lacnej „Číny“?

Google Vietor

Tím z holandskej pobočky Google vymyslel riešenie na daždivé počasie, ktoré v krajine prevláda. Riešením sú veterné mlyny, ktoré vietor nezachytávajú, ale produkujú. Množstvo veterných mlynov rozmiestnených po krajine dokážu odfúknuť oblačnosť a dopriať tak Holanďanom krásne slnečné dni.

Klávesnica z bublinkovej fólie

Omrzela ťa tvoja klasická klávesnica? Tak určite vyskúšaj najnovší počin od japonského Google. Klávesnica z bublinkovej fólie (po japonsky Puchi Puchi) je rozhodne najbizarnejšia klávesnica, akú si kedy videl. Pre písanie textu musíš vypukať požadované písmená a fóliu následne previesť cez čítačku. Popri pukaní fólie zacítiš aj morský vánok z Havaja….

Hmatový pomocník

Ďalší žart sa týka virtuálnej reality. Virtuálna realita dnes dokáže imitovať pohľad a zvuk. Čo ale s hmatom, chuťou a čuchom? Google predstavil riešenie v podobe hmatových pomocníkov. Stačí, keď si nasadíš svoj VR headset a pomocník bude vždy pri tebe. Pomôže ti napríklad s výberom vône parfému, čítaním knihy, sedením pri krbe či hladením psa. Presvedč sa sám vo videu nižšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú