ZTE Axon 2 príde so špičkovým 2K displejom, ktorý naznačuje vstup spoločnosti do oblasti VR

banner-p9Rozlíšenie obrazoviek bolo vždy predmetom dlhých a únavných diskusií. Niektorí tvrdia, že vyššie rozlíšenie ako Full HD, je na smartfónoch zbytočné a značne zaťažuje batériu. Iní zas vidia v 2K rozlíšení budúcnosť a vnímajú ho veľmi pozitívne. Do prvej skupiny patril donedávna aj riaditeľ spoločnosti Huawei, Richard Yu, ktorý bol veľkým odporcom zariadení s týmto rozlíšením. Ukázalo sa však, že aj táto spoločnosť má v pláne predstaviť zariadenie s 2K rozlíšením. Dôvodom je jeho využitie v čoraz populárnejšej virtuálnej realite.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Teraz na tému rozlíšenie reaguje riaditeľ spoločnosti ZTE, Zeng Xuezhong. Ten tvrdí, že ich najnovšia vlajková loď s názvom ZTE Axon 2, bude disponovať doposiaľ najlepším 2K displejom. Ďalej prezradil, že výrobcom tohto zobrazovača nieje nik iný, než spoločnosť Sharp, ktorá dodáva displeje prvotriednej kvality. Podobne ako Richard, aj Zeng vidí využitie takéhoto rozlíšenia vo VR, keďže je pri jej používaní displej zväčšený pomocou šošoviek. „Obyčajné“ FullHD panely neponúkajú dostatočný komfort pri jej používaní a jednotlivé pixely sú tak ľahko viditeľné.

ZTE Axon 2-3

Zeng ďalej ukázal svetu obrázok, na ktorom môžme vidieť prostredie spomínanej virtuálnej reality. To napovedá, že sa čo nevidieť dočkáme predstavenia VR produktov od tejto čínskej spoločnosti. Fakt, že ZTE plánuje predstaviť VR sústavu nie je žiadnym prekvapením. Väčšina svetových výrobcov už dávnejšie odhalilo svoju predstavu o tom, ako by mala virtuálna realita vyzerať a ZTE si určite nenechá ujsť tento vlak s perspektívnym druhom produktov. Riaditeľ ďalej tvrdí, že VR nieje iba o 2K rozlíšení, ale o súhre viacerých faktorov. Významnú rolu vraj zohráva dobré farebné podanie, kontrastný pomer, doba odozvy či spotreba energie.

axon-2k-screen

Vzhľadom na tieto vyjadrenia môžeme usúdiť, že spoločnosť si pri nadchádzajúcej vlajkovej lodi dala na displeji naozaj záležať. ZTE vraj pracuje na VR už od roku 2009 a v súčastnosti vlastní v tomto segmente hneď niekoľko patentov. Novej vlajkovej lode, ZTE Axon 2, by sme sa mali dočkať už čoskoro. Zatiaľ si môžete pozrieť predchádzajúci únik informácií.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]