Nový koronavírus skomplikoval každodenný život v mnohých krajinách a ovplyvnil aj viaceré veľké podujatia či súťaže, ktoré museli byť zrušené. Situácia sa dotkla aj Formuly 1, no podľa nových informácií budú jazdci v tejto sérii pokračovať, avšak už virtuálne. Niekoľkí jazdci totiž zasadnú miesto formúl za počítače a prostredníctvom oficiálnej hry F1 z roku 2019 budú pokračovať v súťaži podľa plánu. Tentokrát však už nebudú zbierať body, informoval Engadget.

Niektorí jazdci z Formuly 1 sa tak pridávajú k ostatným zo súťaže NASCAR, ktorí taktiež budú miesto jazdenia v reálnych autách pretekať vo virtuálnom svete a zúčastnia sa série eNASCAR iRacing Pro.

Pandémia totiž zrušila aj takéto súťaže, a tak sa môžu fanúšikovia pozerať aspoň na virtuálne závody. V prípade jazdcov Formuly 1 sa preteky odohrajú podľa plánov tradične v nedeľu a počas prvého víkendu budú jazdiť iba 28 kôl, teda polovicu z toho, čo si odjazdia v reálnych pretekoch.

Z kokpitu F1 jazdci presadnú za počítače

Navyše, vo virtuálnej hre nebudú zbierať body. Pokiaľ nebude na programe súťažný víkend, budú jazdci jazdiť exhibičné kolá, v ktorých si s nimi môžu zajazdiť aj fanúšikovia, informoval Reuters.

Preteky bude možné počas nediel sledovať v živom vysielaní na Twichi, Facebooku a YouTube. Jazdci nebudú zbierať body z dôvodu, že nie každý z nich je s hrou stotožnený. Všetci však budú z bezpečnostných dôvodov hrať oddelene.

Nenechaj si ujsť
Známy portál boduje na plnej čiare: Tento mesiac ponúka vynikajúce hry za pár drobných

Prvé preteky sa pritom odohrajú už zajtra v nedeľu 22. marca o 21:00 nášho času, kedy bude na pláne Veľká cena Bahrajnu a živý vstup vysielania bude z arény Gfinity Esports alebo na diaľku podľa situácie. Jazdci tak zasadnú k počítačom a miesto pretekania v reálnej Formule 1 potešia fanúšikov virtuálnymi pretekami, v ktorých bude mať navyše každý z nich vozidlo s rovnakým výkonom, nastavením a zníženým poškodením v hre od štúdia Codemasters.

Nováčikovia ale dostanú možnosť využiť kontrolu trakcie a iné výhody, s ktorými sa ľahšie prispôsobia virtuálnym podmienkam.

Štartovacie pozície jazdcov budú určované podľa ich najrýchlejších časov a živé vysielanie by malo na všetkých spomínaných streamoch prebiehať 1 a pol hodiny.

Znova však pripomíname, že takéto preteky nebudú oficiálne zaznamenávané a slúžia iba na pobavenie fanúšikov Formuly 1, ktorí sa budú môcť kvôli situácii so šíriacim sa koronavírusom pozrieť na pretekajúcich jazdcov iba vo virtuálnom svete hry F1 2019.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú