Nový koronavírus skomplikoval každodenný život v mnohých krajinách a ovplyvnil aj viaceré veľké podujatia či súťaže, ktoré museli byť zrušené. Situácia sa dotkla aj Formuly 1, no podľa nových informácií budú jazdci v tejto sérii pokračovať, avšak už virtuálne. Niekoľkí jazdci totiž zasadnú miesto formúl za počítače a prostredníctvom oficiálnej hry F1 z roku 2019 budú pokračovať v súťaži podľa plánu. Tentokrát však už nebudú zbierať body, informoval Engadget.

Niektorí jazdci z Formuly 1 sa tak pridávajú k ostatným zo súťaže NASCAR, ktorí taktiež budú miesto jazdenia v reálnych autách pretekať vo virtuálnom svete a zúčastnia sa série eNASCAR iRacing Pro.

Pandémia totiž zrušila aj takéto súťaže, a tak sa môžu fanúšikovia pozerať aspoň na virtuálne závody. V prípade jazdcov Formuly 1 sa preteky odohrajú podľa plánov tradične v nedeľu a počas prvého víkendu budú jazdiť iba 28 kôl, teda polovicu z toho, čo si odjazdia v reálnych pretekoch.

Z kokpitu F1 jazdci presadnú za počítače

Navyše, vo virtuálnej hre nebudú zbierať body. Pokiaľ nebude na programe súťažný víkend, budú jazdci jazdiť exhibičné kolá, v ktorých si s nimi môžu zajazdiť aj fanúšikovia, informoval Reuters.

Preteky bude možné počas nediel sledovať v živom vysielaní na Twichi, Facebooku a YouTube. Jazdci nebudú zbierať body z dôvodu, že nie každý z nich je s hrou stotožnený. Všetci však budú z bezpečnostných dôvodov hrať oddelene.

Nenechaj si ujsť
Známy portál boduje na plnej čiare: Tento mesiac ponúka vynikajúce hry za pár drobných

Prvé preteky sa pritom odohrajú už zajtra v nedeľu 22. marca o 21:00 nášho času, kedy bude na pláne Veľká cena Bahrajnu a živý vstup vysielania bude z arény Gfinity Esports alebo na diaľku podľa situácie. Jazdci tak zasadnú k počítačom a miesto pretekania v reálnej Formule 1 potešia fanúšikov virtuálnymi pretekami, v ktorých bude mať navyše každý z nich vozidlo s rovnakým výkonom, nastavením a zníženým poškodením v hre od štúdia Codemasters.

Nováčikovia ale dostanú možnosť využiť kontrolu trakcie a iné výhody, s ktorými sa ľahšie prispôsobia virtuálnym podmienkam.

Štartovacie pozície jazdcov budú určované podľa ich najrýchlejších časov a živé vysielanie by malo na všetkých spomínaných streamoch prebiehať 1 a pol hodiny.

Znova však pripomíname, že takéto preteky nebudú oficiálne zaznamenávané a slúžia iba na pobavenie fanúšikov Formuly 1, ktorí sa budú môcť kvôli situácii so šíriacim sa koronavírusom pozrieť na pretekajúcich jazdcov iba vo virtuálnom svete hry F1 2019.

Hry