Mnohí z nás začnú v určitom bode života uvažovať nad kúpou prémiovejšieho či drahšieho vozidla. Často sa vtedy obraciame na jazdenky, ktoré na prvý pohľad ukrývajú skvelé vlastnosti, úžasné doplnky či prvky, no zároveň aj množstvo problémov.

Portál AutoBild preto zostavil zoznam použitých áut, pri ktorých by mal byť kupujúci obzvlášť opatrný. Vychádzal pritom z publikácie Consumer Reports.

Nedávno Startitup informoval, že medzi najklasickejšie poruchy, ktoré vlani evidoval nemecký autoklub ADAC, patria problémy s autobatériou. V rokoch 2022 aj 2023 pomer porúch súvisiacich s batériou predstavoval viac ako 43 percent.

Ďalšie časté príčiny zahŕňajú problémy s motorom, elektronikou motora, vstrekovaním paliva alebo zapaľovaním, čo tvorí 22,8 percenta prípadov. Problémy so štartérom, generátorom, elektrickým systémom vozidla alebo osvetlením sú tretí najčastejší dôvod porúch s 10,5 percentami. Na ďalších miestach sú defekty pneumatík (8,8 percenta) a poruchy uzamykacích systémov (7,1 percenta).

Problémové jazdené autá

Ako informuje AutoBild, k dispozícii máme aj zoznam konkrétnych vozidiel, ktoré sa najčastejšie kazia. Na desiatom mieste skončil Volkswagen Jetta. Ide o model preslávený slabou prevodovkou, spojkou a problémovým modulom ABS.

Deviatu priečku obsadilo BMW X5. Tomuto obľúbenému SUV sa v prípade modelov z roku 2013 zvykol prehrievať motor. Modely z roku 2011 mali s motormi až chronické problémy a pri autách z roku 2008 môžeš očakávať slabé tesnenie interiéru.

Na ôsmom mieste rebríčka Auto Bild evidujeme Mercedes-Benz triedy S. Známa limuzína z roku 2014 mala slabé vzduchové pruženie, z roku 2007 trpela problémami s prevodovkou a tiež sa jej prehrieval motor, pričom modely medzi rokmi 1999 až 2006 zvyknú hrdzavieť, poruchové sú aj ich závesy kolies.

Siedma priečka patrí rodinnému Audi A4, ktorého verzie z rokov 2009 až 2011 sa preslávili nespoľahlivosťou niektorých motorov. Vozidlá zvykli „žrať“ olej pre chybné tesnenia a piestne krúžky.

Na šiestom mieste skončil Jeep Grand Cherokee. Jeho verzia z 2015 sa u automechanikov stala známa pre problémy s elektronikou. To isté platí aj pri modeloch z roku 2011, pričom sa to prejavuje aj pri štartovaní motora.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú