Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Napriek tomu, že elektrický pick-up od Tesly ešte stále nevstúpil do výroby a niektoré detaily o jeho finálnej verzii sa dozvedáme až teraz, sa už mnoho spoločností zameralo na vytvárania rozličného príslušenstva, ktoré sa vo väčšine prípadoch týka zadnej časti Cybertrucku, ktorú vieš už priamo prostredníctvom nadstavby od Tesly premeniť na pojazdnú kuchyňu.

Ako však upozornil portál Electrek, s unikátnym riešením prichádza projekt CyberLandr, ktorý prostredníctvom špeciálnej rozkladacej súpravy vytvorí z futuristického elektromobilu plnohodnotný karavan s kúpeľňou, spálňou, kuchyňou a kanceláriou v jednom.

Celá konštrukcia sa dokáže zložiť do zadnej časti pick-upu, pričom podľa výrobcu nevytvára počas jazdy žiadny aerodynamický odpor a napriek celkovej hmotnosti na úrovni 453 kilogramov ovplyvní dojazd iba asi o 5 %.

Nechýba 4K televízor či satelitný prijímač pre internet od Starlinku

Po rozložení sa ti však doslova „v kufri“ Cybertrucku vytvorí kuchyňa s veľkým trojúrovňovým drezom, umývadlom, indukčnou varnou doskou a kompresorovou chladničkou.

Ďalší priestor tvorí obývačka, ktorá zároveň slúži ako pracovňa a spálňa v jednom, pričom disponuje vyhrievanou podlahou, ergonomickými sedadlami s pamäťovou penou, ktoré sa po rozložení premenia na priedušnú posteľ, 32-palcovou 4K UHD smart televízorom s integrovaním najznámejších streamovacích služieb či elektrochromickými sklami s nastaviteľným stmievaním.

Neprehliadni
Cybertruck dostane silného konkurenta. Chevrolet tajuplne odhaľuje elektrifikovanú ikonu všetkých pickupov

K dispozícii je tiež výstražný systém s 360-stupňovým dohľadom, vonkajším osvetlením a pohybovými senzormi.

Do najzadnejšej časti je „strčená“ kúpeľna, ktorej však luxus rozhodne nechýba. Nad jednodielnou vyhrievanou podlahou z porcelánu je totiž umiestnená recirkulačná sprcha so 4-stupňovým filtrovaním použitej vody a suchá toaleta so samočistiacou miskou.

CyberLandr myslí aj na vysokorýchlostný internet a každá súprava preto zahŕňa aj satelitný prijímač pre internet Starlink od SpaceX.

Samozrejmosťou je v tomto prípade tiež 500-wattový systém solárnych panelov, ktoré sú uložené na streche súpravy. Dodatočnú energiu má súprava dokonca čerpať priamo z batérie Cybertrucku.

Cenou prekoná aj najlacnejší elektromobil od Tesly

Ambiciózny projekt, ktorý bol pochopiteľne stále navrhovaný bez skutočného prístupu k Cybertrucku, si však vyžiada aj ambicióznu cenu.

Tá začína na sume 39 995 dolárov, teda približne 33 600 eur, no končí až pri sume 49 995 dolárov, teda asi 42 000 eur. Stránka dokonca uvádza, že prvých 20 záujemcov si CyberLandr už zarezervovalo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú