Elektrický pick-up Tesly si svoj debut odbil ešte v roku 2019, no dodnes sa Tesla s jeho sériovou výrobou vôbec neponáhľa a k jej spusteniu napreduje len pomaly. Produkcia by sa mala rozbehnúť až v priebehu tohto roka, no Musk na Twitteri vopred prezradil jeden z detailov. Finálny Cybertruck totiž bude vyrábaný bez jedného z najzákladnejších prvkov otvárania dverí.

Na výročnom stretnutí investorov za štvrtý kvartál 2020 Musk potvrdil, že práce na Cybertrucku sú na konci. Všetky dizajnové a inžinierske prvky už nadobudli finálnu podobu, a tak sa automobilka môže pustiť do príprav na spustenie sériovej výroby. Samotný dizajn pick-upu je teda definitívne hotový a nebude sa meniť.

Práve podoba tohto elektrického vozidla vyvolala v motoristickom svete obrovský rozruch už po predstavení a ešte väčšie prekvapenie bude vidieť takýto stroj priamo na cestách. Sériová produkcia sa má rozbehnúť v tomto roku, a tak sa dá predpokladať,  že prvé kusy budú brázdiť po asfalte už možno aj koncom roka alebo potom od tohto budúceho.

Cybertrucku bude chýbať klasické otváranie dverí

Keď však príde nový Cybertruck prvým majiteľom, môžu ostať v prekvapení. Elon Musk totiž nedávno potvrdil jednu z nezvyčajných zmien v dizajne a zároveň aj funkčnej stránke otvárania dverí. Elektrický pick-up Tesly s futuristickým dizajnom bude vyrábaný bez otváracích kľučiek, hoci tie sme mali možnosť vidieť na dverách pri jeho oficiálnom odhalení.

NEPREHLIADNI
Záloha, na ktorú sa dá spoľahnúť. Tesla Cybertruck bude môcť napájať malý dom aj obytný príves

Zrejme je to teda jedna z dizajnových zmien, ktoré Tesla pred schválením finálneho dizajnu stihla urobiť. Cybetruck tak bude bez otváracích kľučiek pôsobiť ešte viac ako zo sci-fi filmu, no Musk zatiaľ nespresnil spôsob, akým sa budú dvere vozidla otvárať.

Pôvodná verzia Cybetrucku bola vybavená rovnakými kľučkami, aké mala aj pôvodná Tesla Model S. Výrobca však už nejaký čas pracuje na systéme automatického otvárania dverí a práve ten môže využiť aj pri finálnej sériovej verzii tohto pick-upu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom