Niet pochýb, že spoločnosť Oppo je vo svete smartfónov inovátorom a nebojí sa na trh priniesť novinky, na ktoré by iní výrobcovia ani nepomysleli. Tentoraz by to mohol byť smartfón s displejom zaobleným na všetkých štyroch stranách.

V posledných rokoch sme svedkami výraznej redukcie rámikov smartfónov. Tento trend tak zväčšuje displej a dáva používateľovi väčšiu interaktívnu plochu bez nutnosti zväčšovania rozmerov samotného smartfónu. Či sa to používateľom páči, alebo nie, tento trend bude pokračovať ďalej a prinesie novinky, ktoré sme doposiaľ nevideli.

Displej zahnutý na všetkých štyroch stranách

Jedným z týchto priekopníkov môže byť nedávno predstavený Xiaomi Mi Mix Alpha, ktorý ponúka displej takmer na celom povrchu smartfónu s výnimkou horného rámika, dolnej brady a zadného pásu ukrývajúceho fotoaparáty. Xiaomi si pritom už skôr stihlo patentovať displej zahnutý na všetkých štyroch stranách, ale nie je jediným výrobcom, ktorého láka takáto predstava smartfónu bez skutočných rámikov.

Portál LetsGoDigital upozornil na nový patent spoločnosti Oppo, ktorý by mohol taktiež priniesť na svetlo sveta smartfón s displejom zaobleným na všetkých štyroch stranách. Špekulácie tiež hovoria, že ak by sa tento smartfón stal skutočnosťou, pravdepodobne by sa zaradil k modelu Find X a stal sa naslednovníkom série Find.

A čo predný fotoaparát, nabíjací port či reproduktory?

Zahnuté hrany smartfónu by mohli v skutočnosti pripomínať vodopádový dispej, ktorý sme mohli vidieť na smartfónoch Vivo NEX 3 či Huawei Mate 30 Pro. Oppo tak následne odstráni fyzické tlačidlá po bokoch smartfónu, ale aj možnosť adaptácie výsuvného fotoaparátu. Vieme však, že čínsky gigant usilovne pracuje na implementácii predného fotoaparátu pod displej, čo stihol už aj predviesť.

Hoci stále nejde o 100 % náhradu aktuálne používaných fotoaparátov, Oppo má stále čas túto technológiu vylepšiť. Zahnutý displej na spodnej strane by ale odstránil reproduktory a nabíjací port. Reproduktory by boli nahradené technológiou reprodukcie zvuku za pomoci displeja, ktorý by rovnako ukrýval všetky zvyšne senzory. Len čas teda ukáže, či Oppo takýto smartfón skutočne predstaví.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom